Z paneláku do domu pod lesem

Manželé Ivana a Michal Metličkovi se přestěhovali z rušného města do vlastního domu blízko lesa. Užívají si letní grilování na zahradě, podzimní houbaření v lese, zimní atmosféru při praskání ohně v krbu a na jaře se těší z probouzející se zahrady.

Klienti se rozhodli postavit dům na pozemku, kde se nachází upravená zahrada se vzrostlými stromy. Architekturu jejich budoucího domu se tedy snažili přizpůsobit již existující výsadbě a s výstavbou domu oslovili uznávanou firmu Ekonomické stavby. Vše proběhlo nad jejich očekávání. Lidé z ES jim byli nápomocni ve všem, od získání stavebního povolení až po vybavení hypotéky a po výběr správných stavebních materiálů. To vše bylo pro ně velkou úlevou.

Co by s odstupem času změnili a s čím jsou naopak spokojeni?

Při navrhování domu často chybí zkušenosti a dobrá představivost. Je těžké navrhnout místnosti tak, aby splňovaly všechna očekávání a potřeby obyvatelů. Manželé z jižních Čech jsou spokojení téměř se vším. Jen po několika letech strávených v domě si uvědomili, že by měli raději větší technickou místnost a šatnu. Řekněme si pravdu: toto jsou místnosti, ve kterých by si většina z nás přála mít více místa. Nelitují, že si do domu zavedli podlahové topení a použili tepelné čerpadlo. Při navrhování svého budoucího domu, ve kterém zřejmě prožijí zbytek svého života je důležité dobré dispoziční řešení. Mnoho klientů se stěhuje z malého bytu do domu a tak jsou vděční za jakýkoliv větší prostor pro život. Když si na nové bydlení zvyknou a ocení výhody soukromí, často pak litují, že jiné místnosti v domě neřešili ještě prostornější.

Dům splácejí hypotéčním úvěrem. Tak jako většina klientů ES, ani manželé Michal a Ivana nemají se splátkami hypotéky problém. Ze začátku měli obavy z výšky splátek, ale s vědomím, že financují svůj vlastní dům, své vlastní bydlení, jde vše snadněji a je to ta správná motivace. Bydlení v domě jim přináší klid a spokojenost a to se následně projevují i na kvalitě jejich života a schopnosti vydělávat dostatek peněz na jejich potřeby. Svého rozhodnutí nelitují, protože jejich život to povzneslo na úplně jinou úroveň.

manželé Metličkovi