Díky Ekonomickým stavbám začali stavět i s nulovou hotovostí

Manželé Pažoutovi z Liberce vychovali dvě děti. Když jejich děti dostudovaly, rozhodli se, že si postaví dům a odejdou z rušného města na venkov. Jaký byl jejich příběh?

Proč jste se rozhodli odejít z města?

Město nám vyhovovalo v čase, kdy děti chodily do školy. Měly ve městě mnoho kamarádů a také spoustu koníčků a dalších volnočasových aktivit. Vždy jsme však toužili po vlastním domě. Když děti dostudovaly, finančně se nám poměrně ulevilo a díky Ekonomickým stavbám a jejich programu „Nulová hotovost“ a „Chytrý nájem“, se náš sen zdál být reálný. Rozhodli jsme se jít do toho.

Jak jste se dozvěděli o společnosti Ekonomické stavby?

ES jsme poznali na internetu a z denního tisku. Četli jsme o nich samé kladné recenze a tuto společnost nám doporučilo také několik známých. Objednali jsme si jejich katalog a na společných konzultacích nám pomohli vybrat ten správný projekt domu, přesně podle našich potřeb.

Podle kterých kritérií jste si vybírali dům?

V našem případě to byla cenová dostupnost. V domě bydlíme s manželkou sami, nepotřebovali jsme nic velkého. Důležité bylo pro nás také dispoziční řešení místností.

Jaké bylo Vaše předcházející bydlení?

Předtím jsme bydleli v panelovém domě. S domem v klidné oblasti se to nedá porovnat. Užíváme si také zahradu a těšíme se, že naše vnoučata si budou mít, kde hrát. Rozhodnutí postavit si dům, je ten nejlepší krok, jaký jsme mohli udělat a musím podotknout, že bez výhodných finančních programů ES bychom si tento sen nemohli splnit.

Jak probíhala stavba?

Bez problémů. Když jsme si vybrali projekt a našli pozemek, na kterém chceme stavět, ES vyřešili téměř vše za nás. Zadarmo vybavili stavební povolení a my jsme asi jednou týdně chodili sledovat, jak náš dům roste. Mezitím jsme se mohli věnovat naplno své práci a jsem si jistý, že nám to ušetřilo mnoho času, peněz a také energie.

Jak se Vám v novém domě bydlí?

Bydlí se nám skvěle a nic bychom neměnili. V létě si užíváme zahrádky a v zimě útulné teplo domova a dostatek prostoru na vše, co máme rádi a co potřebujeme. Bylo to správné rozhodnutí ve správný čas.

manželé Pažoutovi