Vysoká kvalita stavby od ES

Každý, kdo jako pan Tomáš prožil svoje dětství na klidném venkově, pochopí, že takový člověk si jen těžko zvyká na život v  rušném anonymním velkoměstě. A proto se i on po založení rodiny snažil o návrat ke kořenům a stavba vlastního bydlení v Nehvizdech, byla kompromisem klidného bydlení  a možnosti dojíždění do zaměstnání do Prahy.

,,Původním záměrem bylo nechat si postavit pouze hrubou stavbu a zbytek vybudovat svépomocí. Ale po náležité poradě s řadou přátel, kteří už měli s budováním svépomocí zkušenosti, jsem se nakonec rozhodl nechat si dovést stavbu do fáze pro běžné užívání. Svépomocí jsem si realizoval pouze koupelnu v druhém poschodí a dva dětské pokoje.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Na prvním setkání se nás osobně ujal ředitel Ekonomických staveb, který nám ochotně odpověděl na všechny naše otázky, aniž by na nás činil jakýkoliv nátlak. Rozhodnutí nechal zcela na nás, bez použití oblíbených marketingových tahů nebo planých slibů. Naopak nám sám doporučil dostatek času na rozmyšlení si tak zásadního rozhodnutí.”

 

Projektování domu

,,Na setkání jsme šli již s vybraným projektem rodinného domu Magda. Chtěli jsme zde však změnit jak obvodové zdi, tak vnitřní dispozice domu. Po přednesení všech našich požadavků na změny manažerovi projektu jsme byli zkontaktováni s projektantem, který po několika společných sezeních všechny úpravy zakreslil do „našeho“ projektu dle našich požadavků.”

 

Stavební povolení

,,Bohužel mám špatné zkušenosti s jednáním s úřady v ČR, tak jsem nabídky vyřídit stavební povolení od ES rád využil  a mohu říct, že toto ulehčení práce ze strany ES velmi oceňuji.”

 

Financování stavby domu

,,Financování stavby probíhalo z hypotéky, kdy jsme postupně platili jednotlivé dokončené etapy stavby. Zde musím vyzdvihnout práci manažera stavby, který s námi předávání jednotlivých dokončených etap konzultoval a tím nedocházelo k žádným anomáliím a problémům. Také jsme nemuseli platit nic předem a při předání hotového domu nám bylo předáno finální vyúčtování stavby.”

 

Výstavba domu

,,Stavbu jsem sledoval opravdu nepřetržitě. Byl jsem u výkopu základů, zalití základové desky, stavby obvodových zdí, stropů, střechy, příček, podlah, obkladů, elektřiny, plynu atd.. Prostě jsem byl u každé fáze stavby a společně s manažerem kontroloval dodržování stavebních postupů a kvalitu použitých  materiálů. Považuji to tak za správné a díky tomu se v budoucnu vyhnu pochybnostem o kvalitě odvedené práce. Takhle mohu s čistým svědomím potvrdit, že na mně ES nikde nešetřily a stavbu odvedly ve vysoké kvalitě.”

 

V novém domě

,,Život v novém domě je opravnu nádherný. Už jen ten pocit, že je vše nové, čisté, provedené dle našich představ a že se nemusí nic bourat, škrábat, malovat. Momentálně nás nejvíce zaměstnává rozmístění nábytku, dovybavení domu, úpravy na zahradě, stavba zahradního domečku atd..”

pan Pudil