Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí  přivedly nakonec rodinu z hlavního města na myšlenku bydlení ve vlastním domě, kde by vládla pohoda, ticho a klid.

,,Nechat si postavit dům na klíč bylo pro mne z časových důvodů jednodušší a pohodlnější, i když jsem počítal s tím, že jistá část svépomoci mne při úpravách domu a jeho okolí stejně nemine.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Výběr stavební firmy byl zcela v mé kompetenci. Sám jsem si na internetu hledal reference o stavebních firmách a četl ohlasy na kvalitu jejich práce. Poté, co jsem našel v novinách inzerát Ekonomických staveb o novém bydlení a zajímavých možnostech financování, včetně vyřízení stavebního povolení zdarma, jsem navštívil i  webové stránky společnosti  a po jejich důkladném prostudování jsem si hned sjednal osobní schůzku.”

 

Projektování domu

,,Jelikož jsem si nejprve nechal zaslat katalog typových domů Ekonomických staveb, již před první schůzkou jsem měl jasno, který z domků bude stát na mém pozemku. Vybral jsem si typ domu Ekonomik N 14 a využil možnosti změn vnitřních dispozic domu tak, aby vyhovovaly potřebám mé rodiny. Všechny změny jsem samozřejmě konzultoval s odborníky z ES.”

 

Financování stavby domu

,,Stavba domu byla zprvu financována překlenovacím úvěrem od  ES a později z hypotečního úvěru. Oceňuji velmi vstřícný a proaktivní přístup k financování stavby ze strany Ekonomických staveb.”

 

Výstavba domu

,,Stavbu jsem sledoval po celou dobu jejího trvání a navštěvoval jí i mimo plánované kontrolní dny. Dá se říci, že jsem byl na stavbě minimálně jednou týdně.”

 

V novém domě

,,Pustil jsem se do stavby pergoly s grilem, abych mohl trávit více času se svými blízkými a rodinou na zahradě svého domu a nemuseli jsme se při tom ohlížet na počasí.”

pan Vacek