Už žádné zdražování nájemného – máme dům od ES

Čtyřčlenná rodina Špatenkových mnoho let spokojeně žila v nájemním bytě v Plzni. S přibývajícím časem byt ovšem přestal nárokům jeho čtyř obyvatel dostačovat a nájemné také rok od roku vzrůstalo. A jelikož Špatenkovi vlastnili pozemek v klidné čtvrti na okraji Plzně, rozhodli se svou situaci vyřešit jednou provždy – pořídit si na pozemku nový prostorný rodinný dům. 

Výběr stavební společnosti

,,Začali jsme tím, že jsme si stanovili kritéria, která musí stavební firma splňovat, abychom o ní vůbec jako o našem staviteli uvažovali, a poté jsme začali pátrat po firmách a studovat jejich nabídky. Trvali jsme především na kompletních službách, tj. od nabídky projektu, vyřízení hypotéky až po samotnou stavbu. Nakonec u nás vyhrály Ekonomické stavby s.r.o..”

,,Ekonomické stavby nejenže splňovaly naše kritéria, ale navíc měly dobré reference a líbilo se nám, že poskytují záruky na dodržení pevné ceny stavby. Klíčovým prvkem ovšem byla nabídka programu financování s názvem „nulová hotovost“, který jako by nám byl ušit na míru.”

 

Výběr domu

,,Upřímně řečeno, měli jsme jasno jen v dispozičním řešení a maximální částce, kterou jsme do stavby ochotni investovat. Konkrétní dům jsme si pak vybírali z katalogu hotových typových projektů, kde se nám jeden velice zalíbil, stejně jako jeho velikost i cena. A jelikož nám ES nabídly zdarma provést v projektu úpravy dle našich přání, bylo rozhodnuto.”

 

Stavba domu

„Na staveniště jsem se jezdil dívat téměř každý den, a jelikož jsme neprováděli žádné změny oproti původním plánům, nemusel jsem si s ničím dělat hlavu. Měl jsem celou dobu dobrý pocit z toho, že jsme zadali stavbu takovým odborníkům, jako jsou pracovníci Ekonomických staveb s.r.o., ušetřilo nám to spoustu času i starostí.”

manželé Špatenkovi