Postupné financování stavby domu od ES

“K rozhodnutí postavit si vlastní dům nás vedl požadavek na spokojené a klidné bydlení, možnost si vyjít na vlastní zahrádku přímo u domu a nejezdit na ní jen o víkendech a najíždět přitom spoustu kilometrů.”

,,Hledali jsme takovou firmu, která se o veškeré činnosti kolem tohoto postará od A do Z. To znamená hlavně všech potřebných povolení. Nemáme s vyřizováním těchto záležitostí žádné zkušenosti a pak jsme také časově vytíženy. Myslíme si, že v tomto Ekonomické stavby úspěšně splnily naše očekávání.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Rozhodující pro nás byla možnost financovat stavbu po etapách, neboť peníze s prodeje nemovitostí, ze kterých byla stavba domu financována, docházely postupně. Samozřejmě nabízené záruky pro nás byly také velmi důležité. Do jednání z ES jsme vstupovali s hrubou představou o budoucím domě. Po jednání se zástupcem Ekonomických staveb a po shlédnutí katalogu rodinných domů jsme zvolili bungalov. Tento typ domu splňoval naše představy a byl nejšetrnější k našemu věku (bez schodiště).”

 

Stavba domu

„ES organizovaly na stavbě kontrolní dny. Těchto jsme se pravidelně účastnili. Jelikož jsme bydleli pouze 6 km od místa výstavby, navštěvovali jsme stavbu i mimo plánované kontrolní dny a to ještě minimálně 1 x týdně. Někdy i častěji.”

 

Život v novém domě

,,V novém domě jsme si zvykli bez problémů. Celý pozemek jsme řádně oplotili. Postupně, jak dům obýváme, jsme si říkali, že bychom nyní udělali nějaké úpravy.”

manželé Šimůnkovi