Větší životní prostor v domě od Ekonomických staveb

I když bydlení v panelákovém bytě bylo pro čtyřčlennou rodinu pohodlné, s postupem času si její členové začali stýskat na nedostatek soukromí a prostoru pro koníčky a záliby. 

Výběr stavební společnosti

,,Kontakt na ES jsme našli na internetu a ihned nás zaujala široká nabídka služeb. Hned od začátku jsme se mohli podílet na realizaci projektové dokumentace, tzn. mohli jsme do plánů rovnou zakomponovat naše představy a přání. Líbila se nám otevřenost a vřelý přístup ze strany pracovníků ES. Dalším velkým plus pro tuto zvolenou firmu byla pomoc při administrativě – získávání potřebných dokumentů pro stavební povolení, pomoc při získání hypotečního úvěru a aktivní účast na všech fázích stavby.”

 

Financování stavby domu

,,Stavbu jsme financovali z hypotečního úvěru. Jelikož jsme celou naši finanční hotovost použili na koupi pozemku, využili jsme k financování stavby také program ES – Nulová hotovost a z důvodů plynulého financování stavby také překlenovací úvěr. Díky tomu stavba pokračovala dle stavebního harmonogramu, nemuseli jsme čekat, až banka uvolní peníze na již zrealizované stavební etapy.”

 

Stavba domu

„Stavbu jsem sledovali i mimo plánované předávání jednotlivých etap. Při zjištění jakýchkoliv nejasností byla spolupráce se stavbyvedoucím a manažerem stavby vstřícná a na odpovídající úrovni. Případné nejasnosti a drobné problémy byly vždy vyřešeny k naší spokojenosti.”

 

Jak se žije v novém domě?

,,Každé z dětí má konečně svůj vlastní pokoj, táta má dílnu, máma krásně vybavenou kuchyni a všichni společně máme terasu a zahradu. Ta sice ještě není dokončená, ale už se rýsuje. Jsme zde ve svém, blízko přírody s možností rozmanitého sportovního vyžití.”

manželé Königovi