Úvěr na pozemek nám bleskově odstartoval stavbu

Pro Němcovi bylo důležité najít společnost, která jim pomůže ustát hektický začátek stavby. Rozběhnout prodej vlastních nemovitostí a současně sehnat vhodný pozemek na nový dům, to vyžadovalo opravdu důkladné naplánování všech detailů. Pak už jen zbývalo jediné — oslovit Ekonomické stavby a pustit se do práce.


Investoři bydleli v bytě 3+1 a od rušného města téměř každý víkend utíkali na chalupu v Orlických horách. „Pořád jsme ale přemýšleli nad tím, jaké by to bylo mít vlastní domek a jak bychom toho mohli dosáhnout. Shodou okolností se objevil i hezký pozemek na okraji města. Rychle jsme se tedy pustili do hledání stavební společnosti, která pro nás pozemek odkoupí a začne na něm pracovat, zatímco se budeme věnovat prodeji našich nemovitostí”.

Hledání stavební společnosti, která by zakoupila pro Němcovi stavební pozemek, nebylo snadné. „Našli jsme několik stavebních firem, ale svou nabídkou služeb Ekonomické stavby nechávaly ty ostatní hodně za sebou. Úvěr na pozemek nám umožňoval realizovat naše plány s odkoupením pozemku a zahájením prací dříve, než byl hotový prodej našich nemovitostí. Využili jsme také dalšího programu a to „Maximální služba“. Před uzavřením smlouvy jsme také navštívili několik staveb, abychom se přesvědčili, jak stavba domu v reálu probíhá”.

Vybraný dům Ekonomik N7-10 doznal při projektování některých změn. Klienti se velmi zajímali o stavební materiály, které budou použity na jejich novém domě. Po dokončení projektu následovalo vyřízení stavebního povolení a sestavení detailního rozpočtu.

Stavba domu byla zahájena a klienti často jezdili na staveniště, aby sledovali, jak práce na jejich domě postupují. „Celá stavba a hlavně její závěr se nesl v duchu férového jednání mezi námi a manažerem stavby. Velice si vážíme, že dostál všem svým ústním i písemným dohodám, které jsme během realizace domu uzavřeli. Také oceňujeme, že pracovníci ES dbali na to, aby bylo vše do puntíku splněno tak, jak jsme si na začátku ujednali. Díky tomu stavba probíhala plynule a nesrovnalosti se vyskytovaly jen velice zřídka. Spokojenost je tedy na naší straně veliká”.

„Nový dům – to je více pohody a radosti ze života. Občas si zavzpomínáme, jaké to bylo v našem starém bytě, ale nikdy bychom se do něj už nechtěli vrátit. Ve své době nám byt splňoval představy o dobrém bydlení, ale nyní vidíme, že můžeme žít mnohem pestřejší a kvalitnější život. V tomto domě nám odstartovala další etapa našeho společného života a zatím si to užíváme plnými doušky”.

manželé Němcovi