ES – každá situace má své řešení

Manželé Benešovi toužili po vlastním domku několik let, ale nad jejich snem visel velký otazník — jak stavbu financovat? Téměř nulová hotovost a obava, že nedosáhnou na hypotéku v nich vzbuzovaly pocit, že dům nebudou moci postavit. Naštěstí mají odborníci v Ekonomických stavbách téměř pro každou situaci to správné řešení a Benešovi už spokojeně bydlí v novém.


Dvanáct let bydleli Benešovi v nájemním bytě o velikosti 2+1. Pomýšlet nad změnou začali až v době, kdy syn začal dospívat a každý člen rodiny potřeboval více soukromí a prostoru. „Nakonec jsme se tedy jednoznačně rozhodli pro rodinný dům. Je však třeba dodat, že definitivní rozhodnutí padlo tehdy, když nám rodiče darovali kus zahrady, kterou jsme tak mohli použít jako stavební parcelu”.

Téměř rok listovali v časopisech a katalozích, brouzdali po internetu i objížděli hotové domy různých stavebních firem a porovnávali . Jednou z firem na seznamu byly i Ekonomické stavby. „Tak jako mnoho jiných, i ES jsme navštívili osobně, ale tak nás zaujala nabídka produktů a vstřícnost pracovníků ES, že jsme už dál nehledali”.

„Úžasné bylo, že naše představy měly opravdovou podobu jednoho domu z katalogu Ekonomických staveb. Nemuseli jsme tedy nijak složitě vymýšlet vlastní návrhy, jen jsme si poupravili typový dům, aby byl pro dokonalý i pro nás”.

Projekční práce na vybraném domu šly velmi rychle. Zlomovým okamžikem se však stalo financování stavby, které se zdálo pro klienty neřešitelné, ne však pro profesionály z ES. „Řešili jsme pro nás dost zásadní problém, a to financování stavby. Mysleli jsme, že nedosáhneme na hypotéku. Naštěstí s námi odborníci v ES vše propočítali a nakonec nám i pomohli hypotéku získat. Velmi důležitá pro nás byla pevná cena domu, takže jsme se nemuseli obávat, že by se ve výsledku stavba vyšplhala do astronomických částek. Menší změny jsme uskutečnili až při dokončovacích pracích, kdy jsme některé položky z rozpočtu vyškrtli a některé naopak přidali. Stavbu jsme navštěvovali v podstatě denně a tak jsme mohli operativně konzultovat s manažerem stavby, jak a kde co zlepšit, nebo jaké technologie v jednotlivých etapách bude vhodné použít. Vše tedy probíhalo bez větších problémů jak má po dokončení domu”.

„Celá naše rodina je samozřejmě z domu nadšena. Největší radost má ale asi náš syn, který po nastěhování rázem získal dva pokoje pro sebe. Náhoda tomu chtěla, že jsme se stěhovali zrovna v den, kdy oslavil své čtrnácté narozeniny a tak vlastně dostal ten nejhezčí dárek, jaký si mohl přát. Náš nový dům je ale dárkem pro celou rodinu a moc si užíváme komfortu, který nám poskytuje”.

manželé Benešovi