Útulný domov

“Svou roli také sehrál fakt, že manažer projektu, se kterým jsme jednali, byl velký sympaťák a spolupráce s ním nás bavila”.

Pan Ladislav se svou manželkou nebrali výstavbu nového domu nijak dramaticky. Díky životním jistotám a rodinnému zázemí prožívali výstavbu domu s lehkostí a skvělou náladou.

Manželé bydleli celý život s rodinou ve velkém domě, ale po tom, co se dospělé děti osamostatnily a odstěhovaly se s vlastními rodinami jinam, najednou zůstali sami. Připadalo jim, že jsou v tom velkém domě jako ztraceni. Rázem měli pocit, že je pro ně rodinný dům moc velký.

„Už jsem si na tak velké dílo ve vlastní režii prostě netroufl. Už nám taky není dvacet a asi by to pro nás bylo dost náročné. Navíc se už neorientuji v moderních technologiích a postupech, takže pro nás bylo příjemnější si na všechno najmout firmu a se zájmem sledovat, jak dům roste”.

„Narazili jsme na společnost Ekonomické stavby úplně náhodou díky reklamě v časopisu. Tak jsem si řekl, že to zkusím a kontaktuji je. Po telefonátu pak následovala první schůzka, pak druhá a třetí a bylo rozhodnuto. Dozvěděli jsme se vše o chodu stavby, o zárukách, které budeme mít a to nás zaujalo natolik, že svolili k podepsání smlouvy. Svou roli také sehrál fakt, že manažer projektu, se kterým jsme jednali, byl velký sympaťák a spolupráce s ním nás bavila”.

A tak začala spolupráce při výběru typového projektu a poradenská činnost ohledně materiálů, technologií a situování domu na pozemku. Nakonec zvítězil dům Ekonomik N7.

„Stavět se začalo v podstatě okamžitě po obdržení stavební ohlášky. Jediné, na co jsme museli chvíli čekat, bylo zhotovení elektrické přípojky na staveniště. Vhledem k tomu, že jsme si na stavbu nemuseli vzít žádnou hypotéku, hradili jsme vše z vlastních zdrojů, ušetřili jsme si tak jednání s bankami či čekání na spuštění peněz z úvěru. Vše tedy probíhalo velmi rychle a zanedlouho stála na pozemku hrubá stavba. Pak přišla ta velmi očekávaná chvíle, kdy jsme se zapojili při výběru obkladů do koupelny, dlažeb, podlah a dveří. Bylo velmi příjemné si něco vybrat a za pár dní to vidět v reálu. Mnohem víc jsme se pak těšili na okamžik, kdy se nastěhujeme”.

Dům Ekonomik se stal příjemným a útulným domovem, který splnil veškeré nároky na prostor, pohodlí a spokojený život.

„Je to tu moc příjemné. Moc se nám líbí, že můžeme z obýváku vyjít rovnou na terasu, u které si manželka vysázela krásnou skalku. Náš čtyřnohý mazlíček zase miluje místečko u kamen, kde rád lehává, když je zatopeno.  I my si užíváme útulného prostoru. Jsme tu opravdu spokojení. Jen aby nám ještě dlouho vydrželo zdraví, abychom se mohli věnovat všem povinnostem, které bydlení v domě přináší”.

manželé Horákovi