Podpora, když banka zklame

“Celá naše rodina si vychutnává veškerý komfort, který nám dům se zahradou poskytuje. A když jdeme navštívit přátele, bydlící v bytě, přemýšlíme, jak jsme tak dřív vůbec mohli žít”.

Volnost, svoboda, zahrada, ranní snídaně na terase, návštěvy přátel, venkovní oslavy, lenošení a rádio puštěné nahlas. Tak charakterizuje spokojený pár požitky, které jim přineslo nové bydlení.

Investoři měli pěkný byt, ale omezený prostor a nepříliš dobré vztahy se sousedy je přiměly bytovou situaci řešit. A protože se již s partnerkou dostali do věku, který s sebou přináší nejen jisté finanční zajištění a odvahu, ale i zralý pohled na život a potřebu zázemí, rodinný dům se pro ně stal jasnou alternativou. Vyhlédli si v okrajové čtvrti města ideální pozemek a tím začala jejich „pouť“ za snem.

„Protože jsme s partnerkou oba časově dost vytížení, připadalo pro nás v úvahu pouze nechat si postavit dům na klíč. Na společnost Ekonomické stavby jsme narazili v časopisové inzerci a ihned jsme ji kontaktovali o další informace. Komplexní servis poskytovaných služeb a jistota spolu se zázemím stabilní společnosti na nás udělaly dojem. Z široké nabídky typových projektů jsme si vybrali ten pravý a měli jsme jasno”.

Klientů se velmi zalíbila možnost získat stavební povolení zdarma a vítanou pomocí bylo i finanční poradenství.

„Stavět se začalo prakticky ihned po získání povolení. Vybudování prvního podlaží jsme hradili z vlastních zdrojů a na dokončení domu jsme měli předschválenou hypotéku. Ovšem přišla rána – naše banka, ve které jsme byli dlouhodobými klienty, nám úvěr v poslední chvíli zamítla. Naštěstí nás zachránily Ekonomické stavby, kde nám bleskurychle dokázali vyřídit hypotéku u jiného bankovního domu. Nebýt tohoto servisu, dostali bychom se do velkých problémů – rozestavěný dům, zpoždění, nedostatek financí – nechci ani myslet na to, co by se dělo. Dodnes jsme jim za tuto obrovskou pomoc vděčni. Pak už nás naštěstí žádné vážné problémy při stavění nepotkaly”.

Klienti ihned po nastěhování si začali vychutnávat nově rodící se pocity spokojenosti z vlastního nezávislého bydlení.

„Celá naše rodina si vychutnává veškerý komfort, který nám dům se zahradou poskytuje. A když jdeme navštívit přátele, bydlící v bytě, přemýšlíme, jak jsme tak dřív vůbec mohli žít”.

paní Heroutová, pan Hyský