Stavba domu s ES – skvělá volba

,,Původně jsme bydleli v pronajatém domku v klidné a zelené části Prahy. Založili jsme zde rodinu, která se nám pomalu začala rozrůstat a my jsme najednou potřebovali prostor  pro větší pohodlí nás a naších dětí. Další  podstatný důvod pořídit si vlastní dům byla investice do vlastního.”

Důvod stavby domu na klíč

,,Rozhodnutí stavět se stavební společností bylo celkem jednoduché. V první řadě nám chyběli zkušenosti se stavbou domu, navíc máme omezené časové možnosti a i jsme brali v potaz kladná doporučení známých. Je rozumné nechat svou práci profesionálům a věnovat se práci své. Tento krok se každopádně ukázal jako velmi rozumný, vyplatil se nám a jsme velmi rádi, že dům stavěla právě firma ES.”

 

Výběr domu a stavební společnosti

,,Výběr stavební společnosti pro nás byla jasná a rychlá volba. Spolehli jsme se na bohaté a několikaleté zkušenosti kamaráda, který se v této oblasti stavebnictví pohybuje.  Naše původní představa domu, ze které jsme vzhledem k místnímu rozhodnutí museli ustoupil, byl dům typu bungalov. Takže jsme museli zvolit variantu patrového domu. Škála těchto domů je v nabídce ES tak veliká a zajímavá, takže výběr nám zabral mnoho večerů.
Nakonec nás nejvíce zaujal dům Blanka 4, který jsme si nechali podle našich představ upravit.

 

Vyřízení stavební povolení od ES

,,Člověk musí obětovat mnoho času k zajištění veškeré dokumentace. Proto jsme velmi vřele uvítali tuto službu, kterou ES bezplatně zajišťuje. ES vše zařídily a vybavily za nás. Z naší strany byl potřeba pouze jeden podpis k plné moci. Je to služba k nezaplacení.”

 

Financování stavby

,,K financování stavby jsme zvolili kombinaci hypotéky a stavebního spoření, kde jsme využili služeb naší banky, jejímž klienty jsme již hodně let. Nicméně financování ze strany ES bylo neméně zajímavé a určitě ke zvážení hodné.”

Výstavba domu

,,Stavbu domu jsme pravidelně sledovali. K dohledu nad kvalitou práce jsme spolupracovali s naších externím stavebním dozorem a z jeho strany nikdy nevznikl požadavek o nutnosti předělání nebo opravy již provedené stavební práce. Stavba probíhala hladce, bez problémů ke spokojenosti obou stran.”

 

Život v novém domě

,,V novém domě se celé naší rodině žije velmi příjemně a spokojeně. Nové bydlení splnilo naše požadavky na prostor a pohodlí. Jsme spokojeni s úpravami interiéru, které ES provedla dle našich požadavků a potřeb.”

pan Karel Ziegler