Spokojený život v domě od ES

,,Bydleli jsme ve společném domě s rodiči a už bylo nutné se osamostatnit. Také jsme snili o vlastním bydlení a pořídili jsme si ho hned, jak to bylo finančně možné. Hlavním důvodem byl vlastní pozemek, který jsme dostali, a hlavně výhody klidu na vesnici, která se nachází nedaleko Brna. Původní záměr byl koupit starší domek na venkově, a ten si opravit, ale potom přišla možnost stavět na vlastním pozemku. Tím pádem bylo rozhodnuto, navíc jsme měli pozemek v dobré lokalitě.”

Výběr stavební společnosti

,,Musíme říct, že nás nabídka ES zaujala. Začali jsme zjišťovat po internetu spolehlivost a reference od klientů ES. Vše se zdálo být v pořádku, cena nám také vyhovovala a ani dnes našeho rozhodnutí nelitujeme.”

 

Výběr domu

,,Při prvním jednání jsme měli již celkem jasnou představu, co by se nám líbilo. Vybírali jsme z katalogu, ale jak se daný projekt jmenoval si již nemůžeme vzpomenout. Velkou roli hrála velikost a umístění pozemku. Pozemek není velký a navíc je ve svahu. Tím se výběr radikálně snížil. Od ES jsme si nechali poradit s umístěním domu na pozemku.”

 

Vyřízení stavební povolení od ES

,,Na vyřizování stavebního povolení jsme neměli dost zkušeností, a proto jsme uvítali, že ES vyřídí vše za nás.”

 

Financování stavby

,,Stavbu jsme realizovali částečně z vlastních zdrojů a dále z hypotéky.”

 

Výstavba domu

,,Stavbu domu jsme sledovali denně i mimo plánované předání etap. Po vydání stavebního povolení se vše rozeběhlo velmi rychle. Stavební práce pokračovaly dobře i přes zimní období. S ES jsme stavbu dokončili předáním hrubé stavby a dodáním oken. Zbytek jsme již řešili sami a individuálně.”

 

Život v novém domě

,,Na dům jsme si zvykli, do původního bytu bychom nechtěli. Máme dvě děti, kde si každé může hrát ve svém pokoji. Nové bydlení nám přináší hlavně samostatnost a soukromí, které v původním bytě nebyly. Časem bychom chtěli postavit přístřešek pro auto, nebo malou dílnu. V domě se nám žije dobře.”

pan Dušan Janeček