Splátka na dům od ES stejná jako nájemné

,,Chtěli jsme pro naše dítě a pro nás pohodlné bydlení v rodinném domě blízko Mladé Boleslavi. Naše původní bydlení bylo v pronájmu v Mladé Boleslavi. Jelikož máme malou dcerku, bylo pro nás nejlepší odejít někam mimo ruch velkoměsta. První nápad byl koupě staršího domů a poté celková rekonstrukce. Později přítel našel Ekonomické Stavby na Facebooku a bylo jasné, že chceme dům podle svých představ. Nájem byl finančně skoro stejný, jako splátka hypotéky.”

Důvod stavby domu na klíč
,,Stavět dům svépomocí nepřicházelo v úvahu. Oba jsme laici. Máme malé dítě, takže volný čas rádi trávíme spolu, a stavba na klíč pro nás byla jediný možný způsob jak novostavbu pořídit.”

 

Výběr domu a stavební společnosti
,,Zprvu jsme hledali všude na internetu. Později přítel našel stránky ES a na Facebooku, kde jsme si našli domek podle našich představ. Poté jsme si sjednali schůzku. Od známých jsme na firmu dostali reference, dokonce jsme se jeli na stavbu do nedaleké obce podívat. Na schůzku jsme šli už s vybraným projektem domu. Chtěli jsme něco jednopatrového a menšího. Vybrali jsme si tedy dům Katka 12. Vnitřní dispozice jsme museli s panem projektantem poupravit, jelikož parcela nemá úplně ideální tvar.”

 

Vyřízení stavební povolení od ES
,,Administrativa je pro nás zničující. Stavební povolení přímo španělská vesnice, tudíž jsme byli moc spokojeni s vyřízení stavebního povolení firmou, a to že bylo vše zdarma. To byla už jen třešíňka na dortu.”

 

Financování stavby
,,Stavbu domu jsme financovali hypotečním úvěrem, který vyřizovaly Ekonomické stavby.”

 

Výstavba domu
,,Přípravné práce probíhaly rychle. Vytyčení stavby, kopání základů, základová deska. Každý den jsme jezdili na stavbu koukat. Hrubá stavba byla velmi rychle postavena. Pak byly etapy, které jsme moc rádi neměli :-), jelikož instalace elektřiny, vody a kanalizace nejsou tak stavebně vidět. Když už se dělali omítky, betonové podlahy, obklady a dlažby, bylo už vše zase veselejší. Podlahy, dveře a montáž kuchyně, už vše jen podtrhlo. Za několik dní přišlo stěhování.”

 

Život v novém domě

,,Po zabydlení jsme si dům zamilovali všichni. Dcera má konečně svůj vlastní pokojíček. Ve většině času jsme všichni tři spolu nejvíce v obývací části domu, která je spojená s kuchyní, takže ani při vaření nejsme odděleni a skoro všichni přiloží ruku k dílu. Domeček splňuje vše, co ke štěstí potřebujeme a splnil tak i naše očekávání.”

pan Mikoléšek a paní Matuchová