Stavba domu podle plánu od ES

“I když bylo naše celoživotní přání bydlet ve své vlastním domě se zahradou, žili jsme velkou část života v bytě, v cihlovém čtyřpatrovém domě. Až když nám děti odrostly a zlepšila se naše finanční situace, rozhodli jsme se pořídit si vlastní dům na hypotéku.”

Důvod stavby domu na klíč

“Nejsme vůbec zruční stavitelé, se stavbou domu máme nulové zkušenosti. Proto nám stavba na klíč maximálně vyhovovala.”

Výběr stavební společnosti

“Informace o stavebních společnostech jsme hledali na internetu, četli jsme recenze, srovnávali ceny domů, způsoby financování atd. Jednoznačně a téměř okamžitě jsme si vybrali společnost ES. Kontakt na ES jsme našli na sociální síti Facebook. Hned jsme firmu kontaktovali a nechali si zaslat katalog, abychom si mohli v klidu doma vybírat a hledat. Aspektů, které nás ovlivnily k zadání stavby u ES, bylo hned několik. Zaujala nás možnost stavby domu bez financí a s ohledem na náš věk, možnost zpětného odkupu domu v případě nenadálé situace.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Asi se nedá říci, že bychom měli špatné zkušenosti s chozením po úřadech,

ale i přesto jsme tuto službu ES přivítali a využili. Kdo by chtěl dobrovolně

chodit po úřadech, když má možnost, že to vyřídí někdo za něj a zdarma?”

Financování stavby

“K financování stavby jsme využili program ES “ Nulová hotovost “, následně jsme stavbu financovali z hypotéky a překlenovacího úvěru.”

Výstavba domu

“Stavbu jsme sledovali pravidelně cca 1x týdně, kdy jsme se jezdili dívat a sledovali, jak nám domek roste. V průběhu stavby jsme změnili dispozici domu ze 4 + KK na 3 + KK, tím jsme zvětšili obývací pokoj. Jinak jsme do realizace stavby nezasahovali. Stavba probíhala hladce podle plánu.”

Život v novém domě

V žádném případě bychom se nechtěli vrátit zpět ke starému bydlení v bytě. Dům nám přináší jen samé výhody. Kdykoli bez ohledu na počasí si můžeme užít čerstvý vzduch na zahradě, odpočinek při venkovním posezení pod pergolou. Naši domácí mazlíčci mají celodenní venkovní pohyb. V novém domě se nám žije dobře. Máme splněný náš velký sen.”

manželé Bouškovi