Spolehli jsme se na Ekonomické stavby

“Bydlel jsem celý život na vesnici, ale kvůli práci jsem se stěhoval do města Mladá Boleslav. Zde jsem se seznámil s mojí budoucí manželkou a spolu jsme chtěli založit rodinu. Na to nám zase město nevyhovovalo, a proto jsme se rozhodli postavit dům na vesnici.”

Důvod stavby domu na klíč

“Už od začátku jsme přemýšleli, že bychom si postavili dům svépomocí. V té době jsme však bydleli v pronájmu. Čas a peníze pro nás byly prioritou, a proto jsme se z těchto důvodů rozhodli, že by bylo výhodnější si nechat postavit dům na klíč.”

Výběr stavební společnosti

“Stavební společnost jsme si vybírali na základě nabídky typů rodinných domů. Stela 21 nás zaujala na první pohled. Jiný dům už nás nedokázal tolik okouzlit. Ekonomické stavby byly pro nás jasná volba.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Vyřízení stavebního povolení a veškeré administrativy okolo stavby bylo pro nás velkým přínosem. Díky tomu jsme ušetřili spoustu času a starostí.”

Financování stavby

“Na stavbu domu jsme si vyřídili hypotéční úvěr od vlastní banky. Proto jsme neměli potřebu využít nějaký z finančních programů ES.”

Výstavba domu

“Na stavbě jsme byli kdykoliv to bylo jen možné. Takže jsme měli možnost sledovat, jak nám dům roste před očima. Byl to příjemně strávený půlrok.”

Život v novém domě

“Co bydlíme v domě jsme se prakticky nezastavili. Okolo domu je pořád co dělat. Stavbu domu jsme nechali odborníkům a okolí domu si řešíme sami. Ještě jsme nedodělali chodníky a už řešíme stavbu garáže.”

pan Martin Coller