Šťastný domov

“Rozsah i samotná nabídka služeb a dostupnost potřebných informací nás ohromily. Později, při bližším seznamování s ES se nám velmi líbila garance pevné ceny domu”.

Paní Alena s rodinou se do nového domku nastěhovala těsně před letními prázdninami. Není tedy divu, že se jim díky vlastnímu bydlení se zahrádkou letní dny zaplnily euforií a krásnými zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Klienti bydleli v prostorném bytu, ale po narození druhého syna začali přemýšlet o tom, jaké by bylo bydlet v domku se zahrádkou, kde by si mohli potomci bezstarostně hrát. A tak začali hledat stavební společnost, která nám dům postaví. Jelikož odebírali časopisy o bydlení, nebyl to pro ně těžký úkol. Společně s vyhledáváním na internetu si vytipovali několik stavebních společností, které realizují domy na klíč.

„Ve všech těchto médiích figurovala společnost Ekonomické stavby, a proto jsme se na ni blíže zaměřili. Zavolali jsme si o katalog a také prostudovali jejich internetové stránky. Rozhodli jsme se pro ně docela rychle. Rozsah i samotná nabídka služeb a dostupnost potřebných informací nás ohromily. Později, při bližším seznamování s ES se nám velmi líbila garance pevné ceny domu”.

Představy klientů o vzhledu a dispozici domu přesně kopíroval typový projekt domu „Jiřina“. Naprosto vyhovovalo rozvržení i počet místností v domě. Při realizaci projektu přišlo i na pár malinkých úprav. Ideální bylo i rozvržení domu do světových stran.

„Tato zdánlivě méně podstatná věc nám šetří peníze za energie. Z východní, jižní i západní strany je dům prosvětlen okny a díky tomu nemusíme v zimních slunečních dnech tolik topit. Slunce nám příjemně vyhřeje obývák spojený s kuchyní, kde přirozeně trávíme nejvíce času.”

Samotná stavba domu na sebe nenechala dlouho čekat.

„Stavba trvala přibližně devět měsíců. Za tu dobu se na ní řešilo nespočet situací, je tedy dost obtížné pozvednout některé z nich jako nejdůležitější. Každá etapa je svým způsobem nepostradatelná pro to, aby byl dům bez problémů dokončen. My tedy za nejdůležitější považujeme jistě téměř bezproblémový průběh každé etapy. Díky mírné zimě se na domku pracovalo v podstatě nepřetržitě. Vzhledem k tomu, že jsme tehdy bydleli ve stejné vesnici, stavbu jsme navštěvovali denně. Seznámili jsme se tedy s každým pracovníkem, který přiložil ruku k dílu. Přátelská atmosféra nám napomáhala k rychlejšímu řešení nesrovnalostí. Velký dík také patří manažeru stavby, který se o nás staral po celou dobu realizace domu”.

manželé Lustovi