Radost moderním domem

“Najednou se octnete za dveřmi svého snu a začínáte žít novou etapu života. Je to obrovský rozdíl oproti našemu původnímu bydlení a hrozně rychle se na to zvyká”.

V malé vesničce nedaleko Prahy stojí dům, který v řídké zástavbě upoutá na první pohled pozornost svým moderním vzhledem. Jakmile ale vstoupíte dovnitř, upoutává vás dál a dál spoustou „vyšperkovaných“ detailů, které tvoří harmonický celek moderního domova. Autorem toho všeho je pan Roman, který si pro realizaci vlastního projektu domu vybral ES.

Pro čtyřčlennou rodinu se zdál byt 2+KK dost malý. Celá rodina toužila po větším prostoru, a když se naskytla nabídka k odkupu pozemku za docela výhodnou cenu, rozhodli se, že pozemek koupí a v budoucnu na něm pak postaví dům.

„Ani na okamžik jsme nezaváhali v tom, že si chceme nechat dům postavit na klíč. Nedostatek znalostí v tomto oboru nám nedovolil nějak uvažovat nad stavbou svépomocí, nebo se i v malém na realizaci domu podílet. Raději jsme volili jednoho dodavatele, který se o vše kompletně postará. Byla to pro nás určitá jistota, že bude dům postaven kvalitně a bez komplikací”.

Při hledání stavební společnosti byla hlavními kritérii dlouhodobé působení na trhu a je za nimi vidět kvalitní práce.

„U Ekonomických staveb se nám líbilo, že i přes širokou nabídku jejich vlastních domů jsou otevření i pro individuální projekty svých zákazníků. Nebyl pro ně tedy problém vypracovat nám originální projekt na míru, a to nás při výběru firmy značnou měrou ovlivnilo.”

Po vypracování položkového rozpočtu, výběru materiálů klienty a získání stavebního povolení byla stavby domu zahájena.

„Dům se stavěl asi rok. Díky tomu, že jsme měli docela dost vlastních finančních prostředků a nemuseli jsme čekat, než nám banka uvolní peníze, mohlo se na domku pracovat svižně. Souběžně se stavbou domu jsem se i pustil do pozvolné rekonstrukce pozemku, a zatímco dělníci pracovali na stavbě, já jsem stavěl oplocení kolem zahrady. Ale nezahálel jsem ani v domě, a jakmile to bylo možné, pustil jsem se i do instalace krbu”.

„Snad mluvím za celou rodinu, když řeknu, že naše zabydlování proběhlo opravdu bleskově. Určitě k tomu hodně přispělo to, že jsme si dům vymysleli sami a s nadšením sledovali, jak se nákresy mění v realitu. Najednou se octnete za dveřmi svého snu a začínáte žít novou etapu života. Je to obrovský rozdíl oproti našemu původnímu bydlení a hrozně rychle se na to zvyká”.

manželé Krutinovi