Máme dům od ES

Mladí manželé toužili po vlastním klidu a pohodlí od začátku jejich společného života. Plni elánu a očekávání se pustili do realizace svých přání a představ. I přes počáteční neúspěchy při hledání spolehlivé stavební společnosti se nakonec obrátili správným směrem a to je přivedlo k vysněnému domu.

,,Původně jsme po svatbě bydleli u rodičů, kde jsme měli v rámci jejich bytu samostatnou bytovou jednotku o velikosti 1+1. Když se narodily děti, tak toto bydlení nebylo v žádném případě již dostačující.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Kontakt na společnost ES jsme našli na internetu. Rozhodujícím faktorem pro výběr právě společnosti ES pro nás byla kompletní nabídka spočívající v zajištění stavebního povolení, projektové dokumentace až po možnost provedení kompletní stavby domu na klíč dle přání zákazníka. Původně jsme chtěli nechat celou stavbu realizovat společností ES na klíč, ale vzhledem k novým okolnostem, které se v průběhu přípravných prací neplánovaně vyskytly, jsme od společnosti ES objednali pouze realizaci uzavřené hrubé stavby domu a další dokončovací práce jsme si provedli svépomocí.”

 

Výběr domu

,,Na první schůzku na pobočce ES  jsme přišli jen s hrubou představou, jak by měl dům vypadat, konkrétní dům z katalogu jsme  ale zatím vybraný neměli. Po vyslechnutí  našich požadavků nám zástupkyně společnosti ES nabídla variantu rodinného domu Ekonomik N7, který si nás na místě hned získal, a u tohoto jsme již zůstali.”

 

Vyřízení stavební povolení od ES

,,V té době rozhodně nebylo běžné,  aby veškerou agendu včetně stavebního povolení vyřizovala stavební společnost. ES toto nabízely jako jedna z mála společností zdarma, což bylo pro naše rozhodnutí podstatnou okolností.”

 

Financování stavby

,,Část financování byla z vlastních zdrojů, druhá část byla řešena formou hypotečního úvěru.”

 

Výstavba domu

,,Průběh stavebních prací  jsme sledovali prakticky každý den i  vzhledem k tomu, že už jsme v té době bydleli ve stejné obci, kde stavba vznikala.”

 

Život v novém domě

,,Obytná část domu je již dokončena a celá rodina si ho užívá k plné spokojenosti. Nicméně je potřeba dokončit terénní úpravy, oplocení pozemku, na kterém dům stojí, a nějaké drobné  práce v suterénu, které realizujeme postupně v rámci průběžného přísunu dalších finančních prostředků.”

manželé Drápelovi