Splněný sen o vlastním domě

,,Bydleli jsme s manželkou od mala v panelovém domě v Ostravě, na víkendy jsme jezdívali k babičce, kde jsme někdy trávili i prázdniny. Jak dcera rostla, přišly první prosby ohledně pejska. Proto jsme začali uvažovat o rodinném domu.”

Důvody stavby domu na klíč

,,Po zvážení svých možností jsme se shodli na tom, že stavět dům svépomocí by byl běh na velice dlouhou trať a i finančně nákladnější, protože bychom museli investovat do stavby a zároveň si platit současné bydlení.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Jednou z hlavních našich podmínek bylo financování s nulovou hotovostí a rychlost a kvalita stavby. A toto nám nám nabídly Ekonomické stavby.”

 

Výběr domu

,,Vše se odvíjelo od finančního stropu a nakonec u nás vyhrál projekt N7.”

 

Financování domu

,,Pozemek jsme financovali ze stavebního spoření, navázali jsme na hypotéku a zbylé peníze potřebné ke stavbě, než banka začala uvolňovat peníze, jsme řešili překlenovací půjčkou.”

 

Výstavba domu

,,Tím, že jsme stavěli kousek od Ostravy, jsme mohl stavbu navštěvovat kdykoliv, provádět fotodokumentaci jednotlivých etap a být stavbařům na blízku. Konzultovat problémy nebo případné změny.”

 

Život v novém domě

,,Dům se zahradou nám umožnil zvětšení prostoru, pořízení pejska pro naši dceru, malé zahradničení a rodinné a společenské setkávání. Relaxaci po práci a odpoutání se od všedního městského stresu. To vše nám nový rodinný dům poskytuje a právem jsme na své životní rozhodnutí pyšní.”

pan Martin Šlahorek