Zbavili jsme se vysokého nájmu, máme dům od ES

,,Naším původním bydlením byl byt na Praze 6. Za rozhodnutím, pořídit si vlastní dům, byla velká touha po vlastním domě se zahradou a v neposlední řadě nechuť platit vysoké náklady související s nájmem.”

Důvody stavby domu na klíč

,,Na budování svépomocí bychom neměli dostatek času a zkušeností. I přes manželovu šikovnost a zručnost, bychom tápali v široké nabídce stavebních materiálů. Volba, využít pro tyto účely stavební firmu, byla jediná správná.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Věděli jsme, že budeme hledat mezi většími stavebními firmami s velkou praxí a výbornými referencemi. Nechtěli jsme se svěřit do péče nějaké nezkušené a malé stavební firmy. Ekonomické stavby splňovaly v tomto ohledu naše představy.”

 

Výběr domu

,,První kontakt s firmou byl pravděpodobně na stavebním veletrhu. Zde jsme obdrželi katalog, ve kterém nás zaujala nabídka typových domů a široká nabídka programů a služeb pro zákazníky. Z důvodu časové tísně a vytíženosti jsme vybírali z bohaté nabídky domů v katalogu. Jediné, na čem jsme trvali, byla varianta domu typu bungalov. Typově a velikostí nás nejvíce oslovil dům Kristýna, který jsme si nakonec nechali postavit.”

 

Financování domu

,,Stavbu jsme financovali z hypotéčního úvěru.”

 

Výstavba domu

„Stavbu jsme navštěvovali i mimo pravidelné plánované kontrolní dny, organizované manažerem stavby. Přibližně se jednalo o 3 návštěvy týdně.”

 

Život v novém domě

,,V novém domě se nám žije velmi dobře. Jsme s domem velmi spokojeni a nic zásadního bychom neměnili.”

manželé Hoškovi