Rodinný dům od ES – investice do vlastního majetku

V průběhu studia jsme bydleli pouze po pronájmech. Po ukončení studia jsme nastoupili do zaměstnání, a přišlo nám efektivnější než platit za bydlení “ někomu cizímu “ , investovat naše vydělané peníze do vlastního majetku. Také jsme mysleli na naši budoucnost. A tu jsme chtěli prožít v klidném prostředí , které nám může poskytnout jen bydlení v rodinném domě.”

Důvod stavby domu na klíč

„Neměli jsme vůbec žádné zkušenosti v tomto oboru. Tudíž nechat si postavit dům na klíč byla pro nás ideální varianta. Navíc naše pracovní vytížení by nám stavbu domu svépomocí neumožňovalo.”

Výběr domu a stavební společnosti

„Při hledání stavební společnosti jsme využili především internet. ES nás zaujali svým kompletním servisem, svojí rozmanitou nabídkou služeb  a programů. Líbil se nám program nulová hotovost, pomoc s vyřízením hypotéky. Vše co ES nabízí na internetu jsme si šli osobně ověřit do sídla firmy, kde jsme ujistili , že to co ES inzerují je v pořádku a podle našich představ. A tak začala naše budoucí spolupráce s firmou na stavbě našeho domu.   Nějakou představu o dispozicích domu jsme přibližně měli. Několik takto řešených domů jsme si v katalogu ES vybrali. S některými konkrétními prvky  jako byl komín, schody, zvýšení o jednu řadu v 1.NP jsme si od odborníků z ES nechali poradit. Při konečném rozhodování nám velmi pomohla i návštěva typového domu.”

 Vyřízení stavební povolení od ES

„Jsme oba velmi pracovně vytíženi. Chození po úřadech byla pro nás velká komplikace, která by mohla zapříčinit i zdržování stavby. Proto také jeden z důvodů, proč jsme si vybrali právě ES, byla právě nabídka firmy o vyřízení veškeré administrativy, která je bohužel ke stavbě nezbytná.”

Financování stavby

„Stavbu jsme financovali z hypotéky . ES nám pomohly  jak s výběrem tak i s vyřízením hypotéky. Poskytly nám překlenovací úvěr, díky kterému jsme započali stavbu ještě před vyřízením úvěru.”

Výstavba domu

„Komplikace nastaly, ale nesouvisely se samotnou stavbou domu (koupě pozemku, darovací smlouva s manželkou), to vše zapříčilo cca 2 měsíční protažení. Samotná stavba domu i přes komplikaci zimního období, proběhla poměrně rychle. Vše probíhalo hladce a stihlo se těsně před vypršením naší nájemní smlouvy. Veškeré kupní smlouvy byli korektně právnicky opatřeny k našemu prospěchu a spokojenosti.

Život v novém domě

„Nové bydlení nám přináší hlavně rodinné zázemí, které je důležité pro naše děti .První syn se nám narodil po dostavění domu a druhý přijde zanedlouho na svět. Pro mě dům a práce s ním spojená přináší obrovský relax po zaměstnání. Někdy je sice namáhavé vše skloubit dohromady, ale postupem času se vše učíme vyladit podle našich představ. Nehledě na to, že nad letní posezení na zahradě s přáteli opravdu není.”

manželé Forejtovi