Skvělá Katka 12 od ES

“Z počátku bydleli partneři každý u svých rodičů, ale po narození syna se rodina sestěhovala k rodičům paní Věry do malého rodinného domku. Bydlení v jednom pokoji s malým dítětem ale nebylo dlouhodobě možné, proto rodina hledala jinou možnost bydlení, která by odpovídala jejím finančním možnostem. A protože paní Věra pochází z vesnice, i hledání a plánování nového bydlení se ubíralo tímto směrem. Stavba rodinného domku v lokalitě menšího městečka byla tedy pro rozrůstající se rodinu ideálním řešením.”

Důvod stavby domu na klíč

“Původní myšlenku stavět svépomocí se nám nepodařilo zrealizovat hlavně z finančních důvodů, kdy banka nepovolila kompletní financování, dále také z důvodů časových a konečně nám také chyběly odborné znalosti. Proto jsme se rozhodli stavbu svépomocí přeměnit na stavbu na klíč.”

Výběr domu a stavební společnosti

“Firmu Ekonomické stavby jsem si vybrala proto, že osobně znám pana ředitele Mencla. Od toho jsem dostala všechny potřebné informace týkající se stavby samotné i jejího financování. Také mi velmi pomohlo, že jsme mohli s partnerem navštívit několik ukázkových domů, zrealizovaných právě firmou ES.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Za vyřízení stavebního, ale i jiného povolení jsme byli rádi, protože vlastně ani nevíme, jaké dokumenty jsou k tomu všemu třeba, proto jsme tuto práci rádi přenechali Ekonomickým stavbám.”

Financování stavby

“Stavbu jsme financovali částečně z hypotéky a částečně jsme využili programu Nulová hotovost od Ekonomických staveb. Tento program nabízí klientům možnost nulové hotovosti a financovaní celé stavby domu i pozemku ve splátkách.”

Výstavba domu

“Jelikož firma Ekonomické stavby používá při stavbě zděných rodinných domů léty ověřené technologie, nechali jsme si s výběrem materiálů pro náš dům, typu zdiva a střechy poradit od manažera projektu pana Fryčka. Během výstavby jsme z projektu museli z finančních důvodů vypustit stavbu přístřešku a zámkovou dlažbu.”

Život v novém domě

Plánů do budoucna je mnoho. Například udělat novou hradbu, chodník k domu ze zámkové dlažby, rádi bychom měli jezírko a vlastně úprava celé zahrady na nás také teprve čeká. Dále máme v plánu vybudovat na zahradě pro našeho malého syna koutek, který by byl pouze pro jeho hry.”

Paní Bradová a pan Groskopf