Rodinný dům – bezpečí pro naše děti

Starostlivým rodičům Mahelkovým dělalo velkou hlavu, jak zajistit vhodné prostředí pro jejich dvě vyrůstající děti. Nevyhovující byt i jeho okolí v nich vzbuzovalo značnou nejistotu. Nejschůdnějším řešení pro ně bylo postavit rodinný dům s krásnou zahradou, kde budou mít pro své děti zázemí.


„Chtěl jsem stavět sám svépomocí. Když jsem ale sečetl náklady a čas, který by mi to zabralo, vyšlo mi výhodnější oslovit stavební společnost a nechat si dům postavit na klíč”. Investoři narazili na reklamu Ekonomických staveb a po první nezávazné schůzce se rozhodli, že s touto společností budou na stavbě domu spolupracovat.

Klienti si ze zaslaného katalogu domů vybrali projekt Anna, který se stal předlohou pro vlastní řešení budoucího domu. Po dokončení projektu pracovníci ES vyřídili klientům stavební povolení a veškerou administrativní činnost s tím spojenou. „Bylo to pro nás překvapení. Nepovažuji to za standardní službu a velice nás to potěšilo. Hlavně jsme byli rádi, že nám tím ušetřili mnoho času. Také jsme rádi uvítali pomoc při financování v podobě programu Nulová hotovost.”

Přípravné práce na samotné stavbě byly zahájeny na podzim a vlastní stavba na jaře. „Pak už šlo vše jak na drátkách. Kdykoliv jsem potřeboval na stavbě něco změnit, stačilo zvednout telefon. Manažer i stavbyvedoucí byli vždy na příjmu a vše se mnou ochotně projednali.”

„Naše dcerka si oblíbila jedno místečko, ještě když byl dům v hrubé stavbě. Má tedy nejen svůj vysněný pokojíček, ale i tajný koutek, kam si zaleze, když chce být sama. My jsme se také těšili na nový prostor, ve kterém budeme žít. Teď již si dům postupně jen zvelebujeme a krášlíme podle naší fantazie.”

manželé Mahelkovi