Realizovaný sen mladého páru

“Bydleli jsme s přítelem společně u rodičů. Představa toho, že si pronajmeme byt, zařídíme si ho dle našich představ a po pár letech dostaneme od majitele výpověď a navíc budeme platit drahý pronájem, nás přímo děsila. Splácení hypotéku také není nejlevnější, ale bydlíme ve svém.”

Důvody stavby domu na klíč

“Pro stavební firmu jsme se rozhodli pro nedostatek znalostí a času, protože dojíždět každý den po práci 30 km na stavbu domu pro nás bylo nepředstavitelné.”

Výběr stavební společnosti

“Byli jsme již dopředu rozhodnuti pro zděný dům. Dřevostavby nám připadají méně kvalitní. S jinými stavebními společnostmi než s Ekonomickými stavbami jsme ani nekomunikovali. Příjemné bylo to, že nám ES pomohou zařídit hypotéku, že můžeme některé fáze stavby, jako byla pokládka podlah, montáž vodovodního a odpadního potrubí, výmalba realizovat svépomocí, příznivé ceny domů. Především  jsme ale rádi za pomoc s vyřízením překlenovacího úvěru, který nám pomohl při koupi pozemku.”

Výběr domu

“Předem jsme dle katalogu ES, který jsme si objednali, měli vybraný dům typu bungalov o dispozici 4kk. Důležitým kritériem pro nás byla cena versus velikost domu. Nad rámec katalogové podoby domu typ Kristýna 22A jsme si nechali vyprojektovat garáž, zádveří a technickou místnost.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Tuto možnost jsme velice uvítali a to nejen kvůli našemu pracovnímu vytížení, ale především pro nedostatek znalostí. Zpětně tuto službu kvitujeme také proto, že místní stavební úřad nejedná příliš vstřícné s veřejností a téměř v žádném případě nevyjde vstříc.”

Financování stavby

“U ES jsme složili vratnou zálohu při podpisu smlouvy a tím byla bohužel naše hotovost vyčerpána. Vzhledem k našemu mladému věku na nás banky pohlížely s nedůvěrou, ale ze strany ES jsme se dočkali velké podpory a hypotéku jsme nakonec dostali.”

Výstavba domu

“Ze strany ES nám bylo poskytnuto dostatek užitečných rad, kde by se nám nevyplatilo ušetřit. Například v případě garáže, kterou jsme původně chtěli ponechat jen jako hrubou stavbu.”

Život v novém domě

“Už bychom se nechtěli vzdát svého klidu a snu, který se nám podařilo realizovat.”

pan Jiří Chmelař a Barbora Hladíková