Radost z bungalovu podle mých představ

Paní Jelínková bydlela nejprve v panelákovém bytě v Praze, následně se přestěhovala do menšího města, a přestože zde bylo bydlení mnohem klidnější, stále ji chyběl kousek vlastní zahrady pro realizaci koníčků, pro relaxaci a pro pořádné vyběhání jejích dvou temperamentních psů.


A tak se investorka rozhodla svěřit realizaci svého snu Ekonomickým stavbám. „Byla jsem ráda, že se svými představami a plány na stavbu  domku mohu svěřit do rukou odborníkům z Ekonomických staveb, kteří trpělivě vyslechli má přání a požadavky, které má dům splňovat a také přidali mnoho svých užitečných rad a já už jsem jen zpovzdálí mohla sledovat, jak se můj sen o vlastním bydlení naplňuje”.

Pro klientku bylo nejprve zapotřebí zajistit a prověřit vhodný pozemek, který by splňoval požadavky klientky a následně vyřešit vhodný výběr domu.  „Z katalogu jsem měla vytypováno několik domů, které velikostí odpovídaly mé představě. Nakonec jsem se rozhodla pro dům Katka 15. S pomocí Ekonomických staveb se podařilo vše zrealizovat podle mých finančních možností.  Pozemek je v dojezdové vzdálenosti od Prahy a velikost domu odpovídá mým představám”.

Po dokončení projektu domu a vyřízení stavebního povolení přišlo na řadu zajištění finančních prostředků na samotnou realizaci. „Nabídka Ekonomických staveb na vyřízení stavebního povolení pro mě byla jako dar z nebes. Čekání na úřadech a jednání s ne vždy příjemnými úředníky je pro mne noční můrou a děkuji Ekonomickým stavbám, že tohle břímě vzaly na sebe. Dům jsem financovala přes hypotéční úvěr. Zapojila jsem se do vyřizování hypotéky a s ES řešila průběžné profinancování jednotlivých stavebních etap, aby nedocházelo k prodlevám kvůli případným požadavkům banky při dokládání různých podkladů ke stavbě. Jelikož pracuji jako účetní, při této spolupráci jsem se cítila jako ryba ve vodě a jsem ráda, že i já jsem mohla přispět k urychlení a hladkému průběhu stavby mého domu, byť nejsem „řemeslník“.

Stavba domu se plynule dala do pohybu a investorka se svým stavebním dozorem dohlíželi na prováděné práce. „Stavba samotná – to byl koncert. Pro svůj dobrý pocit jsem si najala vlastní stavební dozor, který byl s prací stavební firmy velmi spokojen a při každém kontrolním dni ji chválil. Také si pochvaloval komunikaci s manažerem stavby, který s ním každý krok při stavbě konzultoval a o všem ho informoval. Celá stavba započala, proběhla a skončila rychle a bezproblémově”.

paní Jelínková