Platba po etapách – jistota od ES

Rodina Mišalkova žila se třemi dětmi v malém panelákovém bytě  2+1 v Praze a toužila po malém domečku, kde by nalezli všichni členové domácnosti trochu soukromí. Jejich sen se začal naplňovat, když zdědili po dědečkovi malý stavební pozemek.


„Nechat si postavit dům na klíč nám přišlo jako ideální řešení, vzhledem k manželově pracovnímu zaneprázdnění. Také se nám nedostávalo odborných znalostí, kterých bylo pro budování svépomocí zapotřebí, a proto jsme se raději obrátili na Ekonomické stavby, které mají v oboru mnohaleté zkušenosti”.

Investoři si ze zaslaného katalogu vybrali typový dům Ekonomik N7. „Splňoval nejen naše finanční možnosti ale i představy o bydlení. S mírnými úpravami vnitřních dispozic domu nám k naší plné spokojenosti poradil i manažer projektu”.

Do stavby domu vložili investoři vlastní finanční prostředky. „Využili jsme možnosti postupného placení jednotlivých dokončených etap. Takže jsme vždy platili pouze za to, co už bylo hotové. Věděli jsme z doslechu, že některé stavební společnosti si vezmou peníze předem a pak stavbu ani nedokončí. U Ekonomických staveb jsme se toho tedy vzhledem k systému splácení nemuseli vůbec obávat”.

Stavba domu probíhala plynule a investoři spolu s manažerem stavby kontrolovali provedené práce. „Stavbu domu jsem sledovala převážně já, často jsem se na stavbu jezdila dívat i mimo plánovaná setkání. Jelikož manžel trávil většinu času v práci a na stavbu se většinou dostal pouze v plánované předání etap, vždy se nestačil divit, jak rychle stavba roste”.

Po předání domu se klienti nastěhovali a jen co se zabydleli, už plánují další práce na zkrášlení okolí svého nového domova.

manželé Mišalkovi