Ekonomické stavby – garance pevné ceny

Manželé Valentovi obývali malý pronajatý byt a nedílnou součást jejich plánů do budoucna tvořil cíl pořídit si vlastní bydlení. Stejně jako mnoha jiným rodinám se jim stavba domu na klíč jevila jako nejschůdnější varianta.


Prvním krokem za dosažením svého snu bylo vybrat tu správnou stavební společnost. Investoři si tedy ujasnili, jaké nároky budou požadovat po vybraných firmách. „Těmi nejdůležitějšími pro nás byly především dobré reference od bývalých klientů, šíře poskytovaných služeb a také katalog vlastních typových projektů rodinných domů”.

Díky svému pečlivému výběru narazili manželé na společnost Ekonomické stavby s.r.o. „Rozsah jejich nabízených služeb nás ohromil. Typové projekty má dnes v nabídce každý, ale možnost vyřízení celé administrativy spojené se získáním stavebního povolení a navíc zdarma, se nám zdála revoluční. A poté, co jsme si vyhledal reference, v drtivé většině kladné, jsme měli měli jasno, komu komplexní realizaci našeho bydlení svěříme”.

Klienti si ze zaslaného katalogu vybrali dům Ekonomik N14, tedy patrový dům s vestavěnou garáží. V průběhu projektování domu bylo zapotřebí neustálé kontroly nákladů na realizaci domu. „Schválení výše poskytnutých finančních prostředků bankou je jedna věc, dodržení odsouhlasené výše rozpočtu stavební firmou věc druhá. Garance pevné a závazné ceny od ES pro nás tedy znamenala velkou výhodu”.

Po vydání stavebního povolení se práce na staveništi daly rychle do pohybu a investoři pravidelně docházeli na pozemek, kde sledovali postupující práce na domě. Po předání domu se manželé rychle nastěhovali a užívali si nového bydlení.

„Když se ohlížíme zpět a porovnáváme naše bývalé bydlení s tím současným, ani na chvíli nelitujeme svého rozhodnutí stavět. Navíc pro nás dům představuje i hmatatelný důkaz, že jsme něco dokázali. A to rozhodně ne málo”.

manželé Valentovi