Radost z bungalovu od ES

Dnes vám představíme další individuální projekt rodinného domu, který vznikl díky společnosti Ekonomické stavby, a. s. Pokud někdo sní o domku velikosti většího bytu v jedné úrovni, bez potřeby pater a schodů, najde možná v následujícím článku inspiraci.


Paní Chadalíková s manželem bydlela ve městě a společně toužili po vlastním domě se zahradou. proto začal shánět informace o jednotlivých stavebních společnostech až je nakonec oslovil inzerát Ekonomických staveb.

„Nabídka ES byla zajímavá tím, že pomohou svým klientům se stavebním povolením, úpravou projektu, a především financováním stavby, přičemž ostatní společnosti takové služby nenabízejí.  Jsme rodina s průměrnými výdělky a jen zajištění pozemku pro stavbu byla značná finanční zátěž. Bylo proto výhodné se s firmou o financování samotné stavby podělit. Nikoli tím, že část zátěže převezme na sebe, ale že umožní stavbu zahájit a dohodnout seriózní splátkový kalendář s garancí pomoci při zajištění překlenovacího úvěru a hypotéky. To byl rozhodující moment”.

Klienti si vybrali cestu individuálního projektu domu, který vznikal s architektem společnosti ES, přičemž postupně, vzhledem k požadované velikosti domu, cenovému rozpětí a vnitřnímu uspořádání, dospěl společně s investory ke konečnému finálnímu řešení. Základním přáním klientů byl od počátku bungalov. „Dnes je trend potomků být samostatní. Žít pak ve dvou v nějakém paláci je za prvé neekonomické a za druhé zbytečné”.

Po vyřízení veškeré administrativy spojené s vydáním stavebního povolení byla stavba domu zahájena. Investoři pravidelně docházeli na staveniště, aby kontrolovali probíhající práce a těšili se z domu, který jim před očima rostl. „Nejsme stavaři, ale myslíme, že je potřeba hodnotit výsledek a ten je nepochybně pozitivní. Jsme spokojeni  v plném rozsahu, ba co více, v průběhu stavby jsme se rozhodli přistavět ještě terasu, která domu dala daleko sympatičtější vzhled. Ze stavebního hlediska to nebyl žádný problém a hravě jsme se dohodli. Podstatné bylo dofinancování a i zde byly ES nápomocny. Další úpravy byly jen kosmetického rázu, a to nebyl žádný problém”.

„Sami dobře víte, jak vypadají klasické byty, především koupelny a kuchyně, které byly často velice malé, a nyní jsou postaveny přesně podle našeho přání. Stejně tak zmizely z našeho života stovky schodů, které jsme denně museli zdolat, což jsou příjemné změny”.

paní Chadalíková