Dům od ES – radostný návrat

Nedaleko Mladé Boleslavi jsme se byli podívat na krásný dům, který by nevznikl, nebýt několika náhod a v dnešní době možná trochu netradičního, ale jistě úspěšně realizovaného přání jeho majitelů postavit si dům uprostřed starší zástavby.


Mít vlastní dům bylo dávno snem paní Minxové, protože prakticky celý život bydlela v činžovním domě a celou tu dobu přemýšlela, jak vyřešit alespoň vlastní zahradu. Několik let hledala ve svém  okolí vhodný pozemek nebo starší dům na prodej a zcela náhodou se jí podařilo tento problém vyřešit.

Z široké nabídky stavebních společností si investorka vybrala Ekonomické stavby. „Bylo to především z důvodů služeb, které ES nabízejí. Pomáhají se zajištěním financování stavby a samozřejmě i pro komplexnost dodávky a vyřízení administrativních záležitostí spojených se získáním stavebního povolení, protože při našem pracovním vytížení by toto bylo pro nás velice problematické”.

Klienti si vybrali typový projekt od ES a ten byl upraven dle jejich přání a požadavků. „Menší úpravy jsme udělali v podkroví, kde vznikl i jeden pokoj navíc, a dole je odstraněna jedna příčka mezi prostorem kuchyně a obývací části přízemí, kde jsou také začleněna krbová kamna”.

Po vydání stavebního povolení byla stavba zahájena a zúčastněné strany realizace se pravidelně scházely na staveništi, aby kontrolovali průběh prací. V listopadu byl dům zkolaudován a nový majitelé se nastěhovali.

„Jsme moc rádi, že jsme to spolu s ES dotáhli do zdárného konce. Protože jsem v mládí bydlela s rodiči ve stejném místě, vlastně jsem se vrátila mezi původní obyvatele, se kterými se známe, a umístění domu naprosto odpovídá i našim představám, protože jsme nijak netoužili po domě v dnes populárních satelitních oblastech. Takže jsme zde moc spokojeni a hlavně máme pocit, jako bychom tu byli odjakživa. Už se těšíme na léto, až budeme moci naplno využívat i okolí domu a připravený bazén. Když jsme se nastěhovali, často se stávalo, že jsme si všimli aut, která se po projetí kolem našeho domu zastavila a vrátila zpět, a dokonce se i manžela lidé ptali, která společnost nám dům stavěla”.

paní Minxová