Radost velkým krbem

“Chtěl jsem si zkusit jaké to je, postavit vlastní dům a začít žít trochu jinak, než jak jsem byl celý život zvyklý”.

Mladí manželé si chtěli splnit svůj sen a nechat si postavit rodinný dům. Před plánovanou stavbou se rozhodli našetřit finance, aby si nemuseli brát velkou hypotéku.

„Snili jsme o krbu, který bude takovým srdcem celého našeho domova. Představa, že jej postavíme do dřevostavby, se nám moc nezamlouvala. Proto jsme myšlenky na dřevostavbu opustili a věnovali se plánování stavby klasickým způsobem”.

Osobní schůzky u stavebních společností jim však nepřinášely vždy spokojenost.

„Ekonomické stavby přišly na řadu až jako několikáté v pořadí. Oslovilo nás, že se tato společnost zaručuje za dům jako celek. Také se nám líbilo, že se dům financuje po částech, vždy po jednotlivých etapách”.

Jelikož před zahájením stavby klienti očekávali narození druhého potomka, bylo pro ně vítanou pomocí vyřízení veškeré administrativy spojené se získáním stavebního povolení.

„Byla to doba plná nervozity a měli jsme plnou hlavu jiných starostí, než zda se nám vyřizuje stavební povolení, nebo zda máme pro zahájení stavby všechny potřebné dokumenty. Naštěstí jsme to mohli s klidnou hlavou přenechat na zástupce ES”.

Po drobných úpravách typového projektu domu Ekonomik N7 a výběru materiálů na sebe samotná stavby domu nenechala dlouho čekat.

„Průběh stavby byl plynulý a spolupráce s odborníky Ekonomických staveb nám velmi vyhovovala. Jen ke konci nastalo menší zdržení konečného předání domu. Mohla za to zimní zahrada, kterou jsme chtěli v domě realizovat. Její řešení a samotná výstavba byla náročnější, než se na začátku zdálo. Nakonec se ale vše zdárně dokončilo a my se mohli nastěhovat”.

„Splnil se nám sen, máme vlastní bydlení a tím i rodinné zázemí. Kdybych měl zmínit perličky, které nám koření každodenní život, je to jistě nádherný výhled do přírody z kuchyně, kde máme veliká okna. Přímo od jídelního stolu můžeme pozorovat krajinu kolem našeho domu. Velmi oblíbeným prvkem, který spolehlivě navodí atmosféru a teplo domova, je náš krb, u kterého trávíme společné chvíle”.

manželé Kroupovi