Radost nízkoenergetickým domem

“Bydlí se nám tu velice dobře. Po narození synka si ještě víc užíváme pohodlí a soukromí rodinného domu, které by nám v bytě chybělo”.

Manželé Neidermertlovi toužili po vlastním domě, který by jim zajistil rodinné zázemí, klid a soukromí, kterých se jim v panelovém bytě nedostávalo. Při výběru domu dbali především na funkčnost, pohodlí a kvalitní práci za přijatelnou cenu. Jejich představy jim splnil nízkoenergetický dům Ekonomik N14.

Investoři se rozhodli pro stavbu domu na klíč a při výběru stavební společnosti dbali na kvalitu provedené práce, reference a přístup ke klientům. V neposlední řadě pak rozhodovaly doprovodné programy a úspora nákladů na provoz domu.

„Navštívili jsme sídlo společnosti ve Zruči u Plzně, kde jsme byli velice srdečně přivítáni. Pak se nás ujal náš budoucí manažer projektu, který nás seznámil s různými programy financování a nabídkou domů. Jednání a nabídka služeb nás mile překvapily a domů jsme odcházeli plni dojmů. Já i manželka jsme byli nadšeni a nebylo tedy nutné se dlouze rozmýšlet o případné spolupráci. Ekonomické stavby to u nás vyhrály na plné čáře”.

Dům Ekonomik N14 byl přesně tím domem, který splňoval jejich požadavky. A tak po drobných úpravách typového projektu byl vypracován dům šitý na míru klientům.

„Dům jsme částečně financovali z vlastních zdrojů a část měla být hrazena z hypotéky. Rádi jsme využili pomoci ES, které nám kompletně připravily podklady pro hypoteční úvěr, a díky tomu nám ušetřily spoustu času. Také nám bylo nabídnuto vyřízení veškeré administrativy a stavebního povolení zdarma, což jsme také velice uvítali. Po bleskovém vyřízení stavebního povolení se začalo se základovou deskou. Pak se kvůli počasí práce přesunuly na začátek následujícího roku, kdy zima trošku povolila. Do nového domu jsme se stěhovali na začátku roku 2010. Prakticky se tedy dodržel naplánovaný harmonogram a s průběhem stavby jsme byli spokojeni”.

Nízkoenergetický dům Ekonomik N14 se stal tím pravým domovem pro mladou rodinu a ta se s velkou radostí po dokončení stavby nastěhovala do nového domova.

„Dům se opravdu povedl a je funkční tak, jak jsme si představovali. Nejvíce nás potěšilo, že slibované nízkoenergetické provedení domu se opravdu zdařilo. Pozorovali jsme úspory energie hned v prvních měsících po nastěhování. Bydlí se nám tu velice dobře. Po narození synka si ještě víc užíváme pohodlí a soukromí rodinného domu, které by nám v bytě chybělo”.

manželé Niedermertlovi