Radost Miluškou

Ekonomickým stavbám za společný čas i dům děkujeme.

Vysněný rodinný dům si nechal mladý pár postavit na klíč a i když v něm bydlí teprve krátce, již teď vědí, že se rozhodli správně. Mladý pár si při hledání stavební společnosti zadal jasná kritéria: bohaté zkušenosti s projekty, vyřízení úvěru na pozemek či možnost stavby s nulovou hotovostí.

„O Ekonomických stavbách jsme se dozvěděli od kolegyně z práce, která s touto firmou právě stavěla rodinný dům a vřele nám ji doporučila. A jelikož naše kritéria tato firma bez problémů splňovala, nebylo dál o čem rozhodovat”.

„V Ekonomických stavbách nás příjemně překvapilo milé a ochotné jednání. Již při první schůzce jsme byli nadšeni způsobem, jakým nás v sídle společnosti uvítali. Z katalogové nabídky jsme již měli předběžně vybrané dva typové projekty a po poradě s firemními odborníky jsme se pro jeden jednoznačně rozhodli.”.

Ve fázi projektování domu se rozhodli klienti udělat několik drobných změn, aby dům přesně vyhovoval jejich potřebám a představám. Pak už následovalo vyřízení stavebního povolení zdarma, což pro klienty bylo příjemným bonusem, zvláště když administrativní stránku si vzali na svá bedra pracovníci ES. Po sestavení položkového rozpočtu, již nic nebránilo zahájení stavby.

„Ačkoliv cena rozpočtu je v Ekonomických stavbách s.r.o. pevná a závazná, přece jen jsme se s touto situací byli nuceni se potýkat. V průběhu stavby totiž došlo k navýšení DPH a tudíž i celkových nákladů. K této nepříjemnosti ovšem nedošlo z viny stavební společnosti, ale ze strany státu.”

Samotnou výstavbu domu prodloužila nebývale dlouhá a tuhá zima a během průběhu stavby také komplikace s uvolňováním financí ze strany banky.

„Museli jsme tedy požádat v bance o uvolnění prostředků ze stavebního spoření a celý proces byl velmi zdlouhavý a náročný. Nakonec ale vše přece jen dobře dopadlo a náš vysněný dům se podařilo již bez dalších velkých zádrhelů zdárně dokončit”

Ekonomickým stavbám za společný čas i dům děkujeme.

Petra Hrdinová, Kamil Nevídal