Program Nulová hotovost od ES

“Od dětství jsme oba bydleli v rodinném domě na venkově, proto pro nás bylo samozřejmostí, že si vybudujeme vlastní dům. Po našetření financí jsme koupili pozemek na vesnici a začali uvažovat nad budoucí stavbou domu.”

Důvod stavby domu na klíč

“I když jsme se rozhodovali pro stavbu na klíč, mrzelo by nás, kdybychom si ve svém domě neudělali alespoň něco sami. Jednak nám šlo i o úsporu financí, hlavně ale o pocit, že naše vlastní ruce udělali to a tohle. To je prostě k nezaplaceni.”

Výběr domu a stavební společnosti

“Po rozhodnutí, že si už konečně postavíme dům, místo bydlení někde v podnájmu, jsme se začali ohlížet po různých variantách domů. Po návštěvě stavebního veletrhu, poohlížení se po internetu a jiných zdrojích, nás zaujala reklama v časopise. Při prohlížení časopisů o bydlení nás zaujala reklama na ES, kde pro nás byla atraktivní právě nabídka programů financování. Na internetu jsme sice našli spoustu negativních recenzí, ale i tak jsme si objednali katalog a nezávislou schůzku. Po dlouhém rozmýšlení, kdy jsme řešili, jak by který dům pasoval do místní zástavby a jak by nám i funkčně vyhovoval na pozemku, jsme se rozhodli pro dům Kristýna 8. Poté jsme si jen nechali malinko upravit projekt.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Vyřizování stavebního povolení pro nás byl bubák, který nás strašil při plnění našeho snu. Přemýšlet, jestli máme vše, co všechno ještě zbývá, objíždění různých institucí a požírání času a nervů – to vše nám odpadlo s vědomím, že v tom nám ES pomohou. Když pouze podepisujete a nemusíte nic dál řešit – to je k nezaplacení.”

Financování stavby

“Celkem jsme měli i strach, jestli na náš dům dostaneme peníze, ale s tímto nám ES pomohly. Hypotéku jsme dostali a stavěli jsme s programem “Nulová hotovost”.”

Výstavba domu

“Jelikož jsme během stavby domu bydlili u rodičů ve stejné vesnici, dá se říci, že jsme na stavbě byli skoro každý den. Pro nás to byl jedinečný zážitek vidět v reálném čase, jak náš sen roste. Zároveň jsme i vše kontrolovali a cokoliv jsme potřebovali, hned na místě jsme vyřešili se stavební firmou.”

Život v novém domě

Po nastěhování jsme si začali postupně plánovat, co bude další projekt. Začali jsme s výstavbou garáže, teď jsme plně zaneprázdněni budováním zahrady a terénními úpravami. Do budoucna nás čekají chodníky, terasa a pergola. Nemůžeme mít vše hned, je to škoda, ale o tom je náš svět – náš rodinný svět.”

manželé Červenkovi