Profesionální služby od ES

“Původně jsme bydleli v bytě, v panelákovém domě. K rozhodnutí, pořídit si vlastní dům, nás vedl sen bydlení na venkově, v domě s krásnou zahradou. Lákala nás také příroda a hlavně klid.”

Důvod stavby domu na klíč

„Na stavbu svépomocí jsme neměli dostatek zkušeností a času. Proto jsme se rozhodli svěřit vše odborníkům. Jsme si vědomi toho, že varianta stavby na klíč je o něco dražší, ale zase mnohem méně starostí”.

Výběr domu a stavební společnosti

„Věděli jsme, že budeme hledat mezi ověřenými stavebními firmami. Chtěli jsme takovou společnost, která nám zajistí komplexní službu. Potřebovali jsme prověřit pozemek a vyřídit veškerou administrativu související se stavebním povolením. Na to bychom neměli zkušenosti ani čas. ES jsme sledovali již dlouho a věděli jsme tedy, že nám v tomto budou umět pomoci. Od prvopočátku jsme věděli, že chceme zděný dům. Dřevostavby považujeme tak trochu za experimenty. Kontakt na firmu jsme našli na internetu. Zaujalo nás dlouhodobé působení firmy na trhu, komplexní nabídka a již zmiňované služby. Ty jsou na trhu unikátní. Našli jsme na netu i negativní PR, ale počet postavených domů a také osobní dopis ředitele společnosti nás přesvědčil.  Do ES jsme šli pouze z hrubou představou toho, co bychom chtěli a hlavně bez pozemku. První krok nebyl šťastný. Pozemek byl špatný a pracovníci ES to odhalili. Museli jsme proto hledat pozemek nový a tomu i přizpůsobit projekt. ES nám vyšli vstříc a cenu nenavýšily. Nejprve to pro nás bylo automatické, ale nyní si toho moc ceníme”.

Vyřízení stavební povolení od ES

„Vyřízení stavebního povolení byl pro nás velký přínos. Vyřizovat to bez zkušeností považujeme dnes za pekelné martirium. Při našem pracovním vytížení prakticky nemožné”.

Financování domu

„Stavbu jsme financovali z hypotéčního úvěru. Vzhledem k dobrým vztahům a kontaktům v bance, jsme si úvěr vyřizovali sami. Jinak bychom finanční služby ES využili”.

Výstavba domu

„V průběhu stavby se vyskytlo několik překážek, ale v ES je dokázali všechny vyřešit. Termín dokončení pro nás nebyl prioritou. Dbali jsme na maximální kvalitu a nechtěli jsme zbytečně vše uspěchat. Co se týká změn jsme si nechali vždy poradit a většinou se nám to vyplatilo. Jsme si téměř jistí, že stavba svépomocí by nás asi přivedla do blázince”.

Život v novém domě

„Od té doby co jsme se nastěhovali jsme se nezastavili. Je to ale pozitivní stres a naplňuje nás. Naše plány jsou nyní především dokončit zahradu a dál zdokonalovat dům. Stal se středem našeho dění”.

pan Josef Hadraba