Poděkování Ekonomickým stavbám

“Naše původní bydlení bylo v panelákovém domě, v bytě 3+1 s balkonem. To nám postupně přestalo vyhovovat. Chtěli jsme změnu, více klidu a soukromí, ale především bezpečí a útulný domeček pro našeho, ještě v té době nenarozeného, klučíka. To vše nás vedlo k rozhodnutí pořídit si vlastní dům.”

Důvod stavby domu na klíč

„V době jnašeho rozhodování sme již věděli, že k nám letí čáp a že veškerý volný čas si chceme užívat s naším synem jinak, než chodit z práce do práce. Tak by to mohlo trvat přinejmenším i několik let. Odborník na stavbu tedy skutečně nejsem, ale mám své představy, které se snažím zrealizovat (i když s malou pomocí :-)) a myslím, že u rodiny to sklízí úspěch a to mě těší.”.

Výběr domu a stavební společnosti

„Další krok následoval k zamyšlení nad  finanční stránkou, jestli budeme schopni, především v budoucnosti, dům ufinancovat . Stavebních firem je na trhu mnoho. Kritéria, pro nás při výběru nejdůležitější, byla ta, jak se firma prezentuje, co a kolik toho postavila, jak dlouho působí na trhu a v neposlední řadě reference a názory lidí”.

Vyřízení stavební povolení od ES

„Když jsem viděl, respektive když mi byla předána veškerá vyřízená dokumentace, došlo mi, že jsou to lidé opravdu na svém místě. Přesvědčil jsem se, že jsme o sebe nechali pečovat lidmi, kteří jsou skutečnými odborníky”.

Výstavba domu

„Stavba začala ve velice krátkém časovém horizontu. Nestačili jsme se ani pořádně rozkoukat a už byl na stavbě doslova mumraj. Najely stroje a spousta lidí. Naši noví sousedé asi koukali s podivem, jak to dnes může fungovat. My jsme mezi tím jen plánovali jako bude nové zařízení  a vybavení a kdy bude ten správný čas se nově zabydlet, než se nám narodí klučík. Stavbu jsme měli možnost sledovat neustále. Jezdili jsme tam i mimo plánované kontrolní dny. S panem stavbyvedoucím jsme si pravidelně volali a domlouvali se na různých věcech. Vždy jsme si něco řekli a druhý den jsme se jeli podívat a s podivem jsme koukali, jak se na našich požadavcích hned zapracovalo. Takových momentů tam bylo mnoho a my jsme z toho měli velkou radost”.

Život v novém domě

„Dnes už mohu říci, že bych nikdy neměnil. Často se vracíme za rodinou do našeho původního bydlení a můžeme tedy porovnat jaký rozdíl je mezi soužitím lidí ve městě v paneláku, a tím naším současným. Měli by jste vidět, jak se nám tady v poklidu žije. Všem lidičkám, kteří se na našem snu podíleli, bych chtěl moc poděkovat. Za veškerou starostlivost a trpělivost ještě jednou díky”.

pan Malý