Profesionalita a úžasný osobní přístup od Ekonomických staveb

“Bydleli jsme v bytě s malou zahrádkou, ale ve městě jsme zůstat nechtěli, protože jsme oba vyrůstali v rodinném domě. Naším snem byl vlastní dům.”

Důvody stavby domu na klíč

Z časových důvodů. Jsme zastánci profesionality prací, proto jsme vůbec nepočítali se stavbou svépomocí. Naší hlavní myšlenkou bylo mít stavbu rychle, klidně a „bez stresu“.”

Výběr stavební společnosti

“Již od počátků jsme měli jasno. Zvažovali jsme ještě nedalekou stavební společnost, která ale nenabízela pomoc při realizaci úvěrování. Služby, které nabízí Ekonomické stavby, byly klíčem k rozhodnutí pro tuto společnost.“

Kontakt stavební společnosti

“Kontakt jsme našli na internetu. Obdrželi jsme tištěný katalog, kde jsme si předvybrali typ domu. Následně jsme kontaktovali brněnskou pobočku ES, kde jsme se setkali, abychom dohodnuli detaily a požadavky. Profesionalita byla cítit už od prvního kontaktu. Dostali jsme podklady s odhadem investice, a pak už vše běželo.”

Výběr domu

“V tištěném katalogu jsme si vytipovali tři varianty. Při jednání v ES jsme se dopracovali k typu Blanka 3, který jsme následně mírně poupravili dispozičně. Hlavním cílem a myšlenkou bylo oddělit běžné obytné prostory od prostor pracovních. Velikost domu nám přišla dostačující. Dnes bychom asi cílili na mírné zvětšení užitné plochy. Nicméně i tato naše stavba je dobrá.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Nechali jsme průběh administrativní činnosti na ES z časových důvodů. S tím, že jsme důležité body konzultovali a byli nápomocní.”

Financování stavby

“Na začátku jsme využili služeb ES a programu Nulová hotovost. Následně jsme řešili hypotéku. Zde nám ES opět dosti pomohly.”

Výstavba domu

“Zde vše probíhalo v souladu s dohodami. Stavebníci se chovali velice profesionálně, a bylo skvělé, že nad stavbou „uvažovali“. Profesionalita a osobní přístup byl úžasný. Byl jsem rád, že stavebník tzv. uvažoval i za nás, a že jsem se mohl na něj spolehnout. Díky jeho přístupu jsme mohli sledovat průběh stavby a diskutovat nad samotnou realizací. To bylo velmi příjemné, protože se průběhem mohlo podchytit vše, co by v konečném důsledku mohlo činit určitou nespokojenost. Stavbu jsem navštěvoval několikrát v měsíci. Stavba trvala déle než bylo původně plánováno. Ale respektoval jsem technologické postupy a stavebník nám vždy případná zdržení důkladně vysvětlil. Dali jsme na jeho doporučení a s průběhem stavby jsme byli nesmírně spokojeni.”

Život v novém domě

“Naše rozhodnutí hodnotíme jako stoprocentně správné a neměnili bychom. Náš dům nám přináší pocit jistoty, klid a pohodu ve vlastním. Pes má mnohem větší rozhled a prostor. Život v novém je příjemný a jsme spokojeni. Nakonec bychom asi změnili provedení stavby na bungalov. A pravděpodobně bychom cílili na trošku větší dům. Ale i tak jsme šťastní za to co máme. Je nám zde více než dobře.”

manželé Lindnerovi