Poděkování ES za skvělý dům

“S manželem jsme spolu již 15 let a za tu dobu jsme vystřídali několik bydlení v různých koutech světa. Manžel je Kostaričan a tudíž se na 5 let Kostarika stala naším domovem, 2 roky jsme zkusili žít v USA. Před pár lety jsme se rozhodli usadit a Česká republika byla pro nás nejvhodnější volba.  Původně jsme si našli malý byt v Praze – to bylo naše finanční maximum. V té době jsem dálkově studovala soukromou vysokou školu a můj výdělek pokryl školné a základní účty. Mít vlastní dům se zahradou, byl ale i nadále náš velký sen. Asi největší impuls, který nás k realizaci našeho snu popohnal, bylo moje těhotenství. Nechtěli jsme se tísnit v malém bytě 2+ KK. Chtěli jsme, aby naše děti vyrůstaly v krásném prostorném domě se zahradou.”

Důvod stavby domu na klíč

“Myšlenku stavět dům svépomocí jsme zavrhli okamžitě. Já a můj manžel jsme zaměstnáni úplně v jiném oboru, tudíž o tom, jak se staví dům, nemáme ani ponětí. Hledali jsme firmu, která se komplet o vše postará. V ES jsme našli vše, co jsme hledali, a my se mohli v klidu věnovat práci v  zaměstnání a také našemu prvnímu dítěti, které bylo v té době na cestě.”

Výběr domu a stavební společnosti

“Kontakt na ES jsme našli na internetu  na doporučení mojí maminky. Důkladně jsme si prohlíželi projekty domu v katalogu ES. Konkrétně jsme hledali projekt s možností úpravy, která by dala za vznik samostatné garsoniéry, kde jsem chtěla mít výrobnu cupcakes. Momentálně je pečení cupcakes moje živnost  a mít malou výrobnu doma je pro mě obrovská výhoda. V ES nám tento požadavek splnili do puntíku i co se týká hygienických požadavků, které jsou v tomto druhu podnikání nezbytností.”

Výběr domu

“Vybírali jsme si z hotové nabídky z katalogu ES.  Jen jsme potřebovali projekt domu přizpůsobit našim požadavkům na mojí živnost, jak jsem již uvedla. Nejvíce se tomu přibližoval dům Sebastian 6, který jsme po konzultaci s odborníky ES  vlastně zkřížili s projektem  Sebastian 4 a vzniklo tím pro nás ideální řešení domu.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Jsme oba velmi pracovně vytíženi a nemáme tudíž čas na vyřizování potřebných povolení. Tuto službu ES jsme využili a  myslím, že to byla také jedna z věcí, která ovlivnila naše rozhodnutí využít při stavbě našeho domu právě firmu ES.”

Financování stavby

“Stavbu domu jsme financovali z malé části z vlastních zdrojů a z větší části z hypotéky. Využili jsme ještě finanční program ES  Chytrý nájem.”

Výstavba domu

“Stavbu jsem sledovali i mimo plánované předávání etap. Byli jsme zvědaví, jak náš domeček roste, co přibylo nového a nemohli se dočkat, až se konečně nastěhujeme. Na stavbu jsme jezdili prakticky každý týden.”

Život v novém domě

Nové bydlení nám všem přineslo mnoho nového a pro nás krásného. Naše děti mohou běhat a hrát si na zahradě, kde mají trampolínu a hřiště.  My s manželem rádi pracujeme na zahradě, je to pro nás neskutečný relax. V létě grilujeme a koupeme se s dětmi v bazénu. Neustále s manželem zvelebujeme dům, což nás baví a přináší nám velkou radost. Radujeme se z každé nové věci. Pro mě je to také splnění mého velkého snu, mít vlastní výrobnu a podnikat z domova. Jsem ráda za naše rozhodnutí, neměnila bych a tímto za celou mojí rodinu ES děkuji.”

paní Jarmila Porras