Objednali jsme si odborníky z ES

“Bydleli jsme ve městě Jablonec nad  Nisou v žádané lokalitě u místní přehrady ve vlastním bytě. Jednalo se o panelový dům. U domu jsme měli i garáž. Vyhovovalo nám toto bydlení do doby, kdy děti dospěly a šly vlastní cestou. V tu chvíli nás začal byt v panelovém domě “dusit” a zatoužili jsme po volném prostoru okolo domu, umístěném nejlépe mimo město, co nejblíže k přírodě. A toto jsme si splnili.”

Důvod stavby domu na klíč

“K rozhodnutí nechat si postavit dům na klíč, jsme s manželkou dospěli z několika důvodů, kterými byl převážně náš věk, zkušenost se stavbou svépomocí (za mlada jsme stavěli svépomocí byt), nechtěli jsme slevit z našich zájmů a koníčků, na což bychom v případě stavby svépomocí neměli čas, a v neposlední době jsme si uvědomili skutečnost, že za čas, který bychom věnovali coby laici stavbě domu, si jsme schopni zajistit finance na zaplacení odborníků.”

Výběr domu a stavební společnosti

“O ES jsme se dozvěděli z propagačního letáku. Následně jsme si zažádali o zaslání katalogu a to ještě v době, kdy jsme teprve začali “laškovat” z myšlenkou na pořízení vlastního domu.   ES jsme sledovali téměř 3 roky a porovnávali s jinými stavebními společnostmi. Ke konečnému rozhodnutí pro ES nás přesvědčili nabízené služby – vyřízení stavebního povolení a program “Pohodová stavba”. Ten jsme nakonec nevyužili, ale to bylo jen shodou šťastných náhod, kdy se nám podařilo prodat stávající nemovitost za původně nepředpokládaných, pro nás příznivých podmínek, před zahájením stavby.

Výběr domu

“Chtěli jsme se ženou pro nás dva malý patrový dům s garáží a schodištěm, které by nevedlo obývacím prostorem. Vybírali jsme z hotové nabídky v katalogu. Rozhodovali jsme se mezi domy Blanka 4 a Miluška 5 s úpravami. Přidali jsme 2 přístavky: Zádveří a sklad zahradního nářadí za garáží a zrušili jsme dělenou střechu. Doplnili jsme také dům o střešní okna.

Vyřízení stavební povolení od ES

“Nabídka vyřízení stavebního povolení ze strany stavební společnosti nám maximálně vyhovovala a ušetřilo nám to mnoho času a starostí. Díky tomu jsme se mohli věnovat svým zájmům.”

Financování stavby

“Stavbu domu jsme financovali kombinovaně – z vlastních zdrojů a hypotéky. Vyhovovalo nám postupné splácení domu v závislosti na jednotlivých etapách stavby.”

Výstavba domu

“Stavbu jsme sledovali často i mimo plánované předání jednotlivých etap, na stavbě jsme byli i několikrát týdně.”

Život v novém domě

V žádném případě bychom se nechtěli vrátit do původního bydlení.”

pan Jaromír Rydlo