Skvělé služby od ES

“Pokud člověk touží po soukromí a zahradě na venkově, musí si postavit vlastní dům nebo zrekonstruovat starší. Pan Bindík se rozhodl pro první variantu a to nechat si postavit nový RD na klíč.”

Důvod stavby domu na klíč

„Bydleli jsme v rodinném domě s rodiči. Člověk má sice u rodičů určité zázemí, ale také často musí myslet na to, že v domě nebydlí sám a nemůže sám rozhodovat o změnách, týkajících se domu či zahrady. Přáli jsme se osamostatnit a vytvořit si vlastní domov podle našich představ. Hlavní důvod byl nedostatek času. Také nejsme příznivci běhání po úřadech a vyřizování papírů. Navíc pracujeme v jiném oboru a stavebnictví nerozumíme a v rodině nemáme žádné řemeslníky, kteří by nám se stavbou pomohli. Proto jsem výstavbu zadal profesionální firmě”.

Výběr domu a stavební společnosti

„ES zajišťuje kompletní servis celé stavby vč. zhotovení projektové dokumentace, vyřízení stavebního povolení a technickou realizaci stavby. Zpočátku jsme uvažovali i o dřevostavbě, ale po konzultacích s odborníky jsme volili klasický zděný dům a to i s ohledem na naše finanční možnosti. Výběr typového domu byl tedy podmíněn vedle velikosti naší parcely, která je úzká a museli jsme tedy vybrat užší dům. ES mají právě tyto typovky v nábídce, což jsme uvítali”.

Vyřízení stavební povolení od ES

„Vyřizování všech administrativních záležitostí spojených se stavbou pro nás velmi časově komplikované, a tak nás již při výběru stavební společnosti zaujala bezplatná nabídka právě ES. Využili jsme této nabídky a nechali vše řešit odborníky z ES”.

Financování domu

„Vzali jsme si na dům i pozemek hypotéku, kterou za nás vyřídily Ekonomické stavby a využili postupného splácení ceny domu v závislosti na jednotlivých etapách jeho výstavby. Tuto službu jsem velice uvítal už právě kvůli časovému vytížení cokoliv vyřizovat v úředních hodinách”.

Výstavba domu

„Stavbu jsme pravidelně sledovali i mimo stanovené kontrolní dny jednotlivých etap. Měli jsme tedy dostatek času a možností v průběhu stavby upřesňovat naše požadavky a případné změny.

Život v novém domě

„Nově postavený dům je pro nás závazkem k zachování pěkného vzhledu. Je  pobídkou ke zvelebení okolí domu a přilehlé zahrady. V současné době máme vedle užitkové zeleniny i několik ovocných stromků. Mezi naše další plány do budoucna patří zcela určitě navíc i zvelebení okolní zahrady”.

pan Bindík