Nízkoenergetický dům od ES – úspora za energie

Manželé Kolbabovi v souvislosti se stávajícím drahým bydlením v bytové jednotce, kde samotný nájem byl vysoký, stejně tak náklady na energie, začali řešit nové bydlení pro svou rodinu.

„Rozhodli jsme se pro stavbu domu na klíč, jelikož jsme oba pracovně vytíženi a časově bychom stavbu rodinného domu nezvládli”.

„Na internetu jsme vybírali mezi pěti společnostmi. Až po zralém uvážení jsme si zvolili Ekonomické stavby. Na webových stránkách a v katalozích jsme vyhledali dostatek informací. Zaujaly nás programy, typové domy i  dispoziční řešení jednotlivých domů”.

Vybraný dům doznal při projektování drobných změn, které vycházely z konkrétních požadavků klientů. Následně pracovníci ES vyřídili stavební povolení a veškerou administrativu s tím spojenou.

„Tento nadlidský úkol za nás celý vyřešila společnost ES. A jsme za to opravdu rádi. My jsme jsme asistovali jen při maličkostech – např. při výběru konkrétní výbavy a doplňků do domácnosti ( koupelny, podlahové krytiny atd.)”.

„Vlastní stavbu domu jsme financovali z hypotéky a využili jsme program ES ,,Nulová hotovost.”

Stavba domu probíhala dle smluveného harmonogramu a na kontrolních dnech investoři rádi sledovali, jak jim dům roste před očima.

„Po skončení stavby jsme si dobře uvědomovali, co stavba domu obnášela. A že kdybychom stavěli svépomocí, s jistotou  bychom ještě nebydleli. V současné době se soustředíme na venkovní úpravy. V nejbližší době si chceme pořídit zimní zahradu. Představy už nějaké máme, tak uvidíme, jestli se nám je podaří zrealizovat.”

manželé Kolbabovi