Dům od ES – šťastný návrat do rodiště

Mladí manželé bydleli  v podnájmu v panelovém domě, což nemohlo splňovat představy o definitivním bydlení. Rádi proto přijali nabídku rodičů, aby si na jejich  pozemku postavili pro sebe dům vlastní.

Ze zaslaného katalogu Ekonomických staveb si vybrali dům Petra 2, který při samotném projektování doznal drobných úprav dle požadavku klientů. Následně tým ES pro manžele zajistil vydání stavebního povolení a pomohl při řešení financování domu.

„Stavbu jsme financovali jak z vlastních zdrojů, tak i z hypotéky, kterou nám pomohly zajistit ES”.

Stavba domu se dala plynule do pohybu a mladí manželé využívali kontrolních dnů, aby sledovali prováděné práce na jejich domě.

„Naše stavba byla zahájena v létě 2007 a ukončena v na jaře 2008. V časovém harmonogramu  výstavby sice nastal malý skluz, ale ten vznikl převážně kvůli povětrnostním podmínkám v zimě 2007/2008. Stavbu jsme průběžně opravdu sledovali. Měli jsme radost, jak stavba pokračuje a těšili jsme se denně na to, až bude stavba úplně dokončena a my se do naší vesnice vrátíme a budeme tu trvale zase bydlet”.

„Do našeho nového domu nastěhovali v létě 2008. Teď už bydlíme několik měsíců a můžeme říci, že se nám bydlí dobře a jsme spokojeni. Interiér máme zařízený a na venkovních úpravách vytrvale pracujeme”.

A jaké mají klienti plány do budoucnosti?
„Chystáme se stavět altán, venkovní krb, snad i bazén. Hlavně však musíme dokončit oplocení domu. Práce před sebou máme práce opravdu hodně, ale je to práce na našem a jak si to uděláme, tak to budeme mít. A to je radost”.

pan Šilhánek