Náš dům od ES milujeme

Původně jsme bydleli v malém bytě v Praze. Jak děti rostly, začali jsme všichni pociťovat nedostatek prostoru a soukromí. To byl hlavní důvod k našemu rozhodnutí pořídit si vlastní domek.

Důvody stavby domu na klíč

Nechat si postavit dům na klíč nám přišlo s ohledem na náš věk a pracovní vytížení jako nejlepší možné řešení. Výstavba domu svépomocí by nám trvala rozhodně delší dobu, i když manžel pracuje ve stavebnictví a jisté zkušeností v tomto oboru má. Samozřejmě také myšlenka, že přijdete k hotovému a už jen zařizujete, je velmi příjemná.

Výběr stavební společnosti

Ze začátku jsme dost tápali. Hledali jsme hlavně společnost, která nám umožní postavit dům rychle a v začátku nám pomůže s financováním stavby. Kontakt na ES jsme našli na Facebooku, kde nás upoutaly reklamy a návrhy domků. S firmou jsme se spojili, nechali si zaslat katalog a pak už jen vybírali. Zamlouvalo se nám rychlé jednání ze strany zástupců firmy a tuším při druhé schůzce jsme podepsali smlouvu o spolupráci.

Výběr domu

Na první schůzku jsme šli již připraveni a měli téměř jasno, který dům chceme. Svoji představu jsme měli, ale i tak jsme si ještě nechali od odborníků z firmy poradit a upravit přímo tzv. na míru a to zcela zdarma.

Vyřízení stavební povolení od ES

Neměli jsme ani ponětí a tím i srovnání, jak to standardně funguje u ostatních stavebních společností. Každopádně tato služba byla pro nás velmi příjemným překvapením. Veškerou administrativu s tímto spojenou jsme s radostí přenechali ES.

Financování stavby

K financování stavby jsme využili z nabídek programů ES, konkrétně program ”Nulová hotovost”. Dále pak se stavba financovala z hypotéky.

Výstavba domu

Přípravné práce probíhaly celkem hladce a bez problémů. Samotná stavba byla , ale provázaná drobnými zádrhely s dodávkami materiálů. Svůj díl si na prodloužení závěru stavby vzala nepřízeň počasí. Nakonec ale vše dopadlo tak, jak jsme chtěli a potřebovali.”

Život v novém domě

Nové bydlení nám přináší spoustu nového – nové přátele, přírodu, odpočinek, práci na zahrádce atd. Začínáme přemýšlet i o domácím zvířeti, což v bytě nepřipadalo v úvahu. Je pravda, že máme stále co na práci a vylepšování. Plánů máme dost. Dům milujeme, žije se nám v něm velmi dobře a určitě bychom neměnili.

paní Daniela Krčálová