Krásný dům Kristýna od ES

“Původně jsme bydleli u rodičů v rodinném domě a následně v bytě v podnájmu. Manžel bydlel celý život v RD a v bytě bez zahrady a dvorku se mu nelíbilo. Vždy si přál mít dům, konkrétně v Židlochovicích.”

Důvod stavby domu na klíč

“V době, kdy se měl dům stavět, jsme byli oba pracovně vytížení. Představa, že dům stavíme několik let svépomocí a hlavně o víkendech, se nám nezamlouvala. Takže bylo rozhodnuto nechat si dům postavit od nějaké společnosti.”

Výběr stavební společnosti

“První kroky vedly na internet a tam jsme hledali stavební společnost. Četli jsme recenze, ptali se přátel a známých. Rozhodovali jsme se také, zda dům zděný nebo dřevostavbu.“

Kontakt stavební společnosti

“Kontakt jsme našli na internetu. Líbily se nám domy, které byly v nabídce. Dále provázanost financování a výstavby.”

Výběr domu

“Měli jsme již doma katalog, který jsme si nechali zaslat poštou. Nejvíce se nám líbil dům typu Kristýna. Chtěli jsme bungalov a tento nás oslovil. Potřebovali jsme ho mírně předělat a z původních 4kk a dvou koupelen vznikl náš dům 5kk s jednou koupelnou.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Záleží kde a co se vyřizuje; ale vyřízení stavebního povolení nás potěšilo. Přestože ho vyřizovali odborníci. Dnes si troufám říct, že sami bychom ho nevyřídili vůbec.”

Financování stavby

“Využili jsme program Mladá rodina. Bylo potřeba složit hotovost 170 tis. a na zbytek jsme měli hypotéku.”

Výstavba domu

“Jezdili jsme se dívat i mimo kontrolní dny; určitě 1x týdně jsme stavbu navštěvovali.”

Život v novém domě

“Myslím, že všichni trávíme rádi čas společně, takže oblíbený v domě je obývák. Ale od jara do podzimu vede náš dvůr s posezením, zahrádkou a bazénem.”

pan Petr Brázda, paní Ivana Brázdová