Krásný dům Galileo od ES

“Rodinný dům jsme si nechali postavit na klíč, protože ani jeden z nás nemáme vzdělání a zkušenosti v oboru stavebnictví, abychom ho byli schopni zvládnout svépomocí. Dalším důvodem byla naše časová vytíženost a předpoklad, že při stavbě na klíč s tím budeme mít méně starostí.”

Výběr stavební společnosti

Kontakt na ES jsme našli na internetu. Jako první jsme si nechali zaslat katalog zdarma. Ten se nám líbil svou přehledností a hned jsme si v něm vybrali několik domů, mezi kterými jsme se rozhodovali (František a Galileo různé varianty). K zadání stavby právě u ES nás vedlo zejména to, že byly schopni do hotového projektu dopracovat naše návrhy a změny.

Vyřízení stavební povolení od ES

Byli jsme rádi, že ES nabízí vyřízení stavebního povolení, vzhledem k našemu pracovnímu vytížení. Dalším důvodem byla nechuť pouštět se do tak rozsáhlé a důležité administrativy. Obstarání veškerých podkladů a různých potvrzení by pro nás bylo, bez předchozí znalosti této problematiky, značně obtížné.

Výstavba domu

O většině použitých materiálů: alespoň těch základních, jako je střešní krytina a druh obvodového zdiva, jsme měli jasno předem. Opět jsme volili možnost průzkumu na internetu, kde jsme si vyhledali informace o kladech a záporech jednotlivých variant. V některých menších věcech jsme si nechali poradit přímo v průběhu výstavby od stavbyvedoucího.

Život v novém domě

“Na domeček jsme si zvykli okamžitě a žije se nám v něm krásně. Do původního bydleni, tedy do malého městského bytu, už bychom se v žádném případě nevraceli. Teď, když máme vlastní zahradu, už bychom bez ní nemohli žít.”

manželé Vackovi