Financování domu i pozemku od ES

,,Naším snem bylo postavit si vlastní rodinný dům. Dlouho jsme hledali pozemek pro stavbu domku. Neměli jsme kdovíjaké nároky, jediným přáním byl pozemek poblíž Hořovic. Sehnali jsme ho celkem náhodou, když jsme se zašli zeptat paní starostky, jestli tu není náhodou něco na prodej.”


,,Už od samotného začátku jsme věděli, že když dům, tak rozhodně stavba na klíč. Ke stavbě svépomocí nám chyběl čas, ale hlavně zkušenosti se stavbou. Proto, aby se stavba našeho vysněného domu nezměnila v noční můru, zvolili jsme stavbu na klíč.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Začali hledat na internetu. Zde nás zaujala se svými nabídkami a programy firma Ekonomické stavby. Jejich reklamu jsme viděli i v novinách, kde nás zaujal cenově výhodný rodinný dům. Zaujalo nás to natolik, že jsme si ihned objednali katalog a zde jsme si náš budoucí dům vybrali.”

Projektování domu

,,Domek jsme si vybrali z nabídky v katalogu. Od začátku se nám líbil Ekonomik N7 – 7. Samozřejmě jsme si nechali také poradit od pana Stehlíka. To byl náš manažer projektu. Byl to výborný člověk, ochotný nám vždy vše vysvětlit a odpovědět na to, co jsme potřebovali.”

Vyřízení stavebního povolení

,,Slyšeli jsme, že vyřizování veškeré administrativy je velmi složité, proto jsme tuto možnost přivítali. Jsme oba pracovně velmi vytíženi, takže času máme málo. To, že tuto službu zajišťují Ekonomické stavby zdarma, nám udělalo radost.”


Financování stavby domu a pozemku

,,Vlastní prostředky na stavbu domu jsme neměli, proto jsme dům financovali z hypotéčního úvěru. Jaký způsob hypotéčního úvěru zvolit, nám poradil pan Lebl. Také se nám líbilo, že za nás veškeré papírování, související s vyřizováním úvěru na dům i pozemek, vyřídili Ekonomické stavby.”

 

Výstavba domu

,,Vše probíhalo výborně. Žádné práce jsme s tím neměli. Pouze jsme předali ES náš pozemek a jezdili jsme se pravidelně koukat na to, jak stavba roste. ES organizovaly každý týden kontrolní dny, kde jsme všechny práce kontrolovali a přebírali. Jsme moc rádi, že jsme si nechali dům postavit firmou. Vůbec si nedovedeme představit, jak by jsme to vše časově zvládli? Neměli bychom na to ani zkušenosti.”

,,Jsme s domem spokojeni, máme z něj radost a nikdy bychom se nechtěli vrátit do původního bydlení. Jsme rádi, když nám ho lidi okukují, případně i pochválí.”

pan Zošiak