Program pro mladé rodiny od ES

“Jsme mladí lidé a myšlenka, že bychom mohli začít řešit nové bydlení byla na místě. Postavit si vlastní dům byl vždy náš sen a jsme rádi, že jsme se pro něj rozhodli již nyní, dokud máme život před sebou.”

,,Už od samotného začátku jsme věděli, že když dům, tak rozhodně stavba na klíč. Ke stavbě svépomocí nám chyběl čas, ale hlavně zkušenosti se stavbou. Proto, aby se stavba našeho vysněného domu nezměnila v noční můru, zvolili jsme stavbu na klíč.”

 

Výběr stavební společnosti

,,V našem případě se jednalo o náhodu. Při čtení časopisu nás zaujala reklama Ekonomických staveb. Nabízeli zděný dům, což byla naše představa od prvopočátku, a pak nás zaujala široká škála nabízených služeb. S nikým jsme toto rozhodnutí nekonzultovali ani nás nikdo neovlivňoval. Prostě jsme se rozhodli, zariskovali a šli do toho.”

,,Nechali jsme si zaslat jejich katalog, kde nás zaujaly nabízené domy. Celá první schůzka na nás velmi dobře zapůsobila a proto jsme se pro spolupráci rozhodli velmi rychle. Neměli jsme důvod vybírat z více společností.”


Financování stavby domu

,,Myslím, že jsme využili programu Mladá rodina. Dům jsme financovali částečně z vlastních zdrojů a částečně z hypotéčního úvěru. Při výběru banky, která nám úvěr poskytla, nám pomohly Ekonomické stavby. Velkou výhodou pro nás byl fakt, že jsme mohli stavbu financovat po jednotlivých etapách.”

 

Výstavba domu

„Moc jsme se na nový dům těšili. Pocitů jsme měli v průběhu spoustu, ale hlavně máme velkou radost, že už je to za námi a bydlíme. Vše je nové, pěkné a funkční. Bydlení v takovém domě je velmi příjemné. Žije se nám tu moc hezky.”

klienti Voláková, Kříž