Důvěra v ES podložená kvalitní prací

“Původně jsem žil v RD, který jsem vlastnil se svým bratrem, kde dole v přízemí s námi žili rodiče. S přítelkyní jsme řešili prostor pro bydlení. Vzhledem k tomu, že jsem disponoval pozemkem ve Struhařově, kde jsem měl tzv. ”kořeny” padlo a uzrálo rozhodnutí stavět vlastní dům právě zde. Situace s byty toto rozhodnutí umocnilo a zpečetilo.”

Důvody stavby domu na klíč

Líbila se nám myšlenka a ”politika” Ekonomických staveb, stavět opravdu pro každého. Bylo nám jasné, že některé momenty budou stejně na nás jako kácení, sítě, atd., ovšem na samotnou stavbu jsme si netroufli. Bratr je sice klempíř, pokrývač, ale to je jen střecha. Co to ostatní? Zedníci a ostatní řemeslníci by nás v součtu vyšli velmi draho.”

Výběr stavební společnosti

“O Ekonomických stavbách jsme se dozvěděli z internetu již někdy před 8 lety. Už tehdy byla jejich nabídka zpracovaná velmi nadčasové a moderně. Nabídka domů byla defakto pro každého. Zaujala nás myšlenka stavět pro každého a pomoci nalézt finanční řešení. Samozřejmě byla pro nás klíčová nabízená cena za konkrétní rodinné domy.“

Výběr domu

“Rozhodovali jsme se mezi dvěma typy domů, Kristýnou a Katkou. Hodně nám pomohla konzultace s panem Berkou. Šlo nám o dispoziční řešení, funkčnost a cenu. Není podmínkou, aby byl dům bůh ví jak veliký. Může být klidně obyčejný, ale hlavně vkusný.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Vyřízení stavebního povolení byl náročný proces. Koordinovali jsme vše spolu s ES. Většina úkolů byla ovšem na nich. Klobouk dolů před nimi. I to málo, co bylo na nás, nám ukázalo jak špatně a pomalu pracují úřady v ČR.”

Financování stavby

“S financováním projektu nám pomohly Ekonomické stavby a to byl pro nás od začátku dobrý impuls a pomoc. Dům jsme financovali z hypotéčního úvěru, se kterým nám pomohla paní Vlasta Pěchoučková a zato jí patří velký dík. Získat úvěr bylo totiž velmi náročné.”

Výstavba domu

“Důvěru v ES posílil fakt, že jsme bydleli vedle stavby. Já, bratr i otec jsme sledovali veškeré práce a nebylo tak nutné platit zbytečný stavební dozor. Komunikace se stavaři probíhala neustále, konzultace, pomoc, atd. začátek stavby byl pomalejší, ale pak se vše rozjelo, jak mělo. Stavbu jsme převzali na podzim roku 2019.”

Život v novém domě

“Jsme spokojení s typem domu (bungalow). Baví mě to, že na domě je pořád co dělat, pracujete na vývoji, změnách a následně údržbě, aby dům vypadal i za X let dobře. Udělali jsme si osvětlení, jaké jsme chtěli, a postupně se zařizujeme nábytkem. Inspirujeme se webem a interiéry ES. Milujeme pohled z domu na stromy a zeleň na zahradě.”

pan Přemysl Bareš