Dům v programu Nulová hotovost od ES

“Původně jsme bydleli u rodičů ve dvougeneračním řadovém domku. K tomu, pořídit si  vlastní bydlení, nás táhla touha osamostatnit se a také jsme chtěli ulehčit rodičům. Přece jenom jim děti odrostly a měli by si užívat klidného života. Bydlet v nájmu a tím dávat peníze cizím lidem, se nám nechtělo, proto jsme se rozhodli investovat do vlastního domku.”

Důvod stavby domu na klíč

“Protože nemáme žádné zkušenosti v oboru, stavba domu svépomocí by nebyla vhodné řešení. Zvolili jsme proto pro nás jednodušší a pohodlnější způsob a to stavbu domu na klíč.”

Výběr domu a stavební společnosti

“Stavební společnost jsme vybírali podle nabízených služeb. Hledali jsme společnost, která nám nabídne kompletní služby. Tím myslíme i zařízení potřebné administrativy jako je vyřízení stavebního povolení, pomoc při financovaní stavby atd. S radou nebo pomocí z okruhu našich známých jsme počítat nemohli . Většina z nich do teď bydlí u rodičů nebo v podnájmu a začíná řešit obdobný problém jako my. Úplnou náhodou jsme na internetu našli kontakt na Ekonomické stavby. Zaujala nás široká nabídka služeb a garantovaná záruka.”

Vyřízení stavebního povolení

“Jistě nejsme sami, kdo nemá rád chození po úřadech, nekonečné čekaní a vyřizování administrativy. Proto jsme velmi rádi využili této služby a přenechali vše na ES.”

Financování domu

“Nabídka modelů financování, kterou ES poskytují je velmi široká a zajímavá. Financování od ES jsme využili vzhledem k našemu věku a hlavně jsme chtěli bydlet ve vlastním velmi rychle. Zvolili program nulová hotovost.”

Stavba domu

“Celková stavba domu kvůli zimě a mrazu, kdy se stavět nemohlo, trvala déle. Čekání bylo pro nás nekonečné. Nemohli jsme se dočkat toho až budeme bydlet ve svém domě. Dnes jsme ale zpětně rádi, že se zbytečně nic neuspěchalo a vše probíhalo v klidu, tak jak mělo.”

Život v novém domě

Máme úplně nový krásný dům, ale stále máme co dělat a vylepšovat. Čekají nás dodělávky jak v interiéru tak i venku. Posezení, přístřešek na auto a zahrada. Bydlení se nám moc líbí, jsme tu spokojení a šťastní. Děkujeme všem z ES za spolupráci.”

paní Švejdová a pan Škabrada