Dům od ES – více prostoru pro všechny

“S manželkou jsme se poznali na studiích a po jejich skončení jsme plánovali společnou budoucnost. Manželka bydlela v rodinném domě a já vyrůstal v bytě, takže jsme znali výhody i nevýhody takového bydlení. Měli jsme jasno v tom, že si chceme postavit domek, protože  v něm může člověk více realizovat své sny a představy o bydlení a děti budou mít více prostoru pro své zájmy. Na druhou stranu jsme chtěli užívat výhod občanské vybavenosti města, a proto jsme hledali pozemek v okrajové části Klatov, což se nám nakonec podařilo.”

Důvod stavby domu na klíč

„Po pravdě nás moc nelákalo stavět svépomocí, protože ke stavbě domu je nutno skloubit spoustu prací, řemesel apod. Jelikož se pohybujeme ve zcela jiném oboru tak jsme o tom neuvažovali a stavbu se rozhodli nechat si postavit na klíč.”

Výběr domu a stavební společnosti

„Náš výběr byl hodně zjednodušen referencemi od přátel a jejich  zkušenostmi. Od začátku jsme věděli, že chceme patrový zděný dům s garáží a v nabídce Ekonomických staveb jsme našli ten, který nejvíce splňoval naše představy. Nechtěli jsme se svěřit do péče nějaké nezkušené a malé stavební firmy. Ekonomické stavby splňovaly v tomto ohledu naše představy”.

Vyřízení stavební povolení od ES

„Přestože vyloženě špatné zkušenosti nemáme, přivítali jsme nabídku Ekonomických staveb, že tuto administrativu za nás vyřeší. To, že to bylo zcela zdarma, jsme věděli a moc nás to potěšilo”.

Financování stavby

„Stavbu jsme z větší části financovali ze svých prostředků a jen část jsme museli řešit z hypotečního úvěru. Velká výhodou a zároveň jedním s kritérií při výběru firmy pro nás byla možnost platit stavbu průběžně, s to po jednotlivých etapách”.

Výstavba domu

„Stavbu jsme měli možnost sledovat. S manažerem jsme se potkávali na kontrolních dnech, kde jsme řešili postupy výstavby a realizaci všech našich požadavků na stavbu, vnitřní vybavení apod. Vlastní stavba trvala necelý rok. Stavbu nám prodloužilo pouze zimní období, ale jelikož jsme měli bydlení vyřešené, příliš nám to nevadilo”.

Život v novém domě

„V novém domě se nám žije moc dobře. Nové bydlení přineslo více prostoru pro realizaci mých koníčků, dětem prostor pro jejich hry a manželce radost při zkrášlování domu.”

pan Pantoflíček